Yaşam

Amerikalı yönetmen David Dodson’dan Zelenki’ye destek: Onunla gurur duyuyorum!

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin birlikte çalıştığı Amerikalı yönetmen David Dodson, “Zelenskiy insanı asla egosuyla ezmeyen, çok mütevazı, saygılı ve eğlenceli biridir” dedi.

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz sonrası tüm dünyanın yakın takibine giren Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, daha önce komedyenlik ve oyunculuk kariyeriyle isminden söz ettiriyordu. Devlet başkanı seçildiği 2019’a kadar mesleğini sürdüren Zelenski’in oyunculuk döneminde birlikte çalıştığı Amerikalı yönetmen ve film editörü David Dodson çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Volodimir Zelenski

Zelenski’in mütevazı, sakin ve ünlü kaprisinden uzak olduğunu belirten Dodson, Zelenski ile ilk 2008’de New York’ta film çekerken tanıştıklarını söyledi. 10 filmde birlikte çalıştığı Zelenski’in sette ve kamera arkasında nasıl biri olduğunu dair açıklamalarda bulunan Dodson, şu ifadeleri kullandı:

“Ona Chaplin diyordum, çünkü Charlie Chaplin’in tarzına sahipti. Komedideki fizikselliği, yüzüyle yapabildiği sanatsal şeyler ve gözlerinin içindeki sempatik ama hüzünlü, cansız ifade bana Chaplin’i hatırlatıyordu.”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski

“Volodya” olarak seslendiği dostu Zelenski’yi desteklediğini söyleyen Dodson “Volodya, Ukrayna’nın Tom Hanks’iydi. Filmleri ve programlarıyla Rusya’da da ünlüydü. Şimdi savaş haberlerini izlerken dostumun ülkesi Ukrayna’yı savunmasından büyük gurur duyuyorum, Volodya ve halkı için dua ediyorum” dedi.

David Dodson

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir