Yaşam

Seren Serengil’den tepki çeken ‘Bergen’ yorumu: Şehirde yetişmiş kadından…

Ünlü sunucu Seren Serengil, vizyona giren ‘Bergen’ filmiyle ilgili şok eden ifadeler kullandı. ‘Bergen’ filmindeki müzikleri yorumlayan Serengil, “Şehirde doğmuş ve büyümüş bir kadından Bergen şarkısını dinlersen tat alamazsın. Arabesk müzik en çok kıro kadınlara yakışıyor” diyerek tepki çekti.

80’li yıllara sesiyle damga vuran ve adından söz ettiren şarkıcı Bergen, evliliği boyunca psikolojik ve fiziksel şiddet uygulayan eşi Halis Serbest tarafından 1989 yılında öldürülmüştü. Ünlü arabesk şarkıcısının hayatını konu alan ‘Bergen’ filminde, başrolde Farah Zeynep Abdullah yer aldı. Bergen’in trajik hayat hikayesinin konu alındığı filmde, parçaların bir kısmını Gülşen seslendirdi. Vizyona giren film hakkında Seren Serengil, Bergen filmiyle ilgili şok eden bir eleştiri yaptı.

“MODERN KADININ YAŞAM TARZINDA ARABESKLİK YOKTUR”

Ünlü sunucu, “Bergen’in gırtlağına sahip olan tek isim Mehtap Yılmaz. Onun dışındaki Bergen şarkıları bana geçmedi. Arabesk şarkıları mahalleden gelen kadınlar ve romanlar güzel okuyor. Modern bir kadının yaşam tarzında arabesklik yoktur. Şehirde doğmuş ve büyümüş bir kadından Bergen şarkısını dinlersen tat alamazsın. Gülşen kendi tarzında iyi yorumlamış ama kıro bir kadın değil. Bu büyük bir eksik” diyerek dikkat çekti.

“KIRO KADINLARA YAKIŞIYOR”

Sözlerini sürdüren Serengil, “Arabesk müzik en çok kıro kadınlara yakışıyor” diyerek şok etti. Serengil’in bu çıkışla kimi hedef aldığı merak konusu oldu.

Gülşen, filmde Bergen’in ‘Sen Affetsen Ben Affetmem’ adlı şarkısını seslendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir