Yaşam

Kraliçe II. Elizabeth olası savaşa hazırlıklı çıktı! Torunu Prens William için…

Dünyanın en gözde çiftlerinden biri olarak görülen Prens William ve Kate Middleton’ın üç çocuklarıyla yaşadıkları Kensington Sarayı’nda olası bir savaş anında kaçabilmek için gizli bir panik odası ve kaçış tüneli olduğu öğrenildi. Öte yandan Kraliçe II. Elizabeth için tasarlanan panik odasının özellikleri duyanları şoke etti.

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin önemli üyelerinden Prens William ve eşi Kate Middleton evlendikleri 2011 yılından bu yana Kensington Sarayı’nda yaşıyorlar. George, Charlotte ve Louis adında üç çocukları olan çiftin, kamuoyu önüne çıkarken üst düzey bir güvenlik sürecinden geçtiği biliniyor. Ancak bu güvenlik süreci yalnızca dışarıda değil Prens ve eşinin evinde de devamlılığını sürdürüyor. 

Prens William ve eşi Kate Middleton

Ünlü çifte 2011 yılında Kraliçe II. Elizabeth tarafından düğün hediyesi olarak verilen Kensington Sarayı ile ilgili bir gerçek herkesi şoke etti. Bu üç katlı ve 20 odalı konutun içerisinde olası bir savaş durumunda kullanılmak üzere gizli bir panik odası ve kaçış tüneli olduğu öğrenildi. 

kensington sarayı

Biyolojik, zehirli gazlara saldırı, bombalara ya da terör saldırılarına karşı hazırlanan panik odasının özel bir havalandırma sistemi olduğu bilgisine ulaşıldı. Öte yandan aile eğer gerekirse sadece kendileri ve yakın koruma görevlilerinin bildiği bir kaçış tünelini kullanarak olası tehlikelerden kaçabilecek.

İngiliz Kraliyet Ailesi Kensington sarayı

Bu tür yüksek teknolojiyle donatılmış panik odaları ve gizli tüneller yalnızca Kensington Sarayı‘nda değil aynı zamanda Windsor Şatosu ve Buckingham Sarayı‘nda da bulunuyor. İddiara göre bu odalarda güvenli iletişim ağı, kişisel temizlik için alanlar, uyuma ve dinlenme bölümleri ve bir hafta yetecek kadar yiyecek ve su stoğu bulunuyor.

Buckingham Sarayı

Ayrıca Kraliçe II. Elizabeth için özel olarak hazırlanan panik odasının kurşun geçirmez ve yangına dayaklı duvarlarla kaplandığı biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir