Yaşam

Sinan Albayrak ateş püskürdü: Filistin’de genç kızlar darp ediliyor!

Ünlü oyuncu Sinan Albayrak geçtiğimiz akşam sosyal medya hesabından Rusya’nın Ukrayna’ya karşı uyguladığı işgal girişimine karşın açıklamalarda bulunurken Avrupa’nın iki yüzlülüğüne ateş püskürdü.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

‘O Hayat Benim’, ‘Eşrefpaşalılar’, ‘Yalaza’ gibi başarıları yapımlarda rol alan Sinan Albayrak geçtiğimiz akşam Instagram hesabından Rusya’nın Ukrayna üzerine uyguladığı işgal girişime karşı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sanatçı, şu sıralar İsrail’in Filistin üzerine saldırılarının tekrar başladığını belirterek Avrupa’nın bu duruma sessiz kalmasını eleştirdi. Başarılı oyuncu Albayrak, 2010 yılında Gazze’ye insani yardım gemisi Mavi Marmara‘da bulunmuştu. 

sinan albayrak avurpaya ateş püskürdü

AVRUPA’NIN İKİ YÜZLÜLÜĞÜNÜ ELEŞTİRDİ

Albayrak yıllardır Filistin’de, Suriye’de, Bosna’da insanlara yapılan katliamlara sesini çıkarmayan Avrupa’yı şu sözlerle eleştiri yağmuruna tuttu:

“İnsanlar günlerdir bu soğukta yer altında, metrolarda, sokaklarda bombalanmış binaların altında sığınıyorlar yaşama tutunmaya çalışıyorlar. İçimiz acıyor. 12 yıldır Suriye’de insanlar çadırlarda yaşıyor. Bu soğukta bu karda perişan halde… Sürekli katledilerek… Filistin’de şu anda yeniden katliamlar oluyor. Genç kızlar darp ediliyor, çeneleri kırılıyor… Bosna’da yıllarca katliamlar yapıldı. Avrupa sesini çıkarmadı. Canı yanan her insan için bizim de canımız yanıyor” ifadelerini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir