Yaşam

Eurovision 2016 birincisi Jamala isyan etti! ‘Terör beni evimden kovdu’

Eurovision 2016 birincisi Kırım Türkü sanatçı Jamala, iki çocuğuyla Ukrayna’dan ayrılarak Romanya’ya sığındı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan ünlü sanatçı yaşananlara isyan etti.

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden sıcak çatışmalar yüz binden fazla insanın ülkesinden ayrılmasına neden oldu. Başta Polonya olmak üzere Romanya ve Slovakya gibi ülkelere sığınan halk, korku dolu bir bekleyiş içerisinde. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan 2016 Eurovision birincisi Jamala, 24 Şubat gecesi iki çocuğuyla beraber Kiev’den ayrıldığını duyurdu. 

Jamala

Kırım Türkü şarkıcı yaşadığı zor günleri şu sözlerle anlattı:

“Neredeyse 4 gün arabada, düzgün yemek yemeden geçirdik. 4 saatte yaklaşık 2 kilometre ilerleyebildik. ‘Neden?’ diye sorabilirsiniz. Evet, milyonlarca kadın ve çocuk, her şeyini, evlerini terk ediyor. Eşlerini geride bırakarak, çocuklarını kurşunlardan korumak için kaçıyor. Ukrayna büyük, güzel ve bağımsız.”

Jamala ve çocukları

Evinden ayrılmak zorunda kaldığı için isyan eden ünlü şarkıcı “En önemlisi, bu kanlı terörü anlamıyorum. Bu tam olarak bir terör. Beni Kiev’den, evimden kovdu bu terör. Peki ne yapacaksınız? Orada mı yaşayacaksınız? Ülkeye girdiğinizde ‘İşte burayı kurtardık’ mı diyeceksiniz? Hayır, hiç sanmıyorum.” şeklinde konuştu.

Eurovision 2016 birincisi Jamala ve çocukları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir