Yaşam

Molla Numan sürgüne gönderildi! Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli 4. bölüm fragmanı

Ayşe Hatun ve Somuncu Baba, Molla Numan’a yardım etmeye çalışırlar ancak Şeyh ve ekibinin kurduğu tuzak daha kusursuz işler. Bu da Molla Numan’ın sürülmesine yol açtı. Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli 4. bölüm fragmanı

Molla Numan’ı medreseden atmak için yapılan planlar tıkır tıkır işlerken Ayşe Hatun, kitapla ilgili önemli bilgiler edinir. Ancak iş işten çoktan geçmiştir. Somuncu Baba ve demir ustası Ömer, eşkıyaları yakalar ancak tuzağa kendileri düşer. Molla Numan, sürgüne gönderilir. 

AŞKIN YOLCULUĞU: HACI BAYRAM VELİ 4. BÖLÜMÜN FRAGMANI

AŞKIN YOLCULUĞU: HACI BAYRAM VELİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

BURAK SEVİNÇ

İlk olarak Enbe Orkestrası’nda solist olarak tanınan Burak Sevinç, oyunculuktaki başarısını Söz dizisiyle kanıtladı. Bunun yanı sıra Leke dizisinde yer alan oyuncu artık aranan yüz olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Kırmızı Oda dizisindeki karakteriyle ekranlara veda etmişti. Şimdi ise  Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli projesinde yer alacak.

aşkın yolculuğu hacı bayram veli

SENA ÇAKIR

1994 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. 2016 yılında Türkiye Güzellik Yarışması’na katıldı ancak derece elde edemedi. Aynı yıllarda başlayan TRT1 dizisi Kalk Gidelim’in ana kadrosuna girdi ve dizinin final yaptığı 31 Aralık 2020 tarihine kadar rol aldı.

LATİF KORU

Televizyon ekranlarına gelmeden önce birçok reklam, tanıtım filmlerinde seslendirmelere imza attı. 1977 doğumlu oyuncu Latif Koru Payitaht Abdülhamid, Seksenler ve Kuruluş Osman gibi projelerde yer aldı. 

kuruluş osman dizisinde yer aldığı karakteri salvador

AŞKIN YOLCULUĞU: HACI BAYRAM VELİ’NİN KONUSU NEDİR?

1352 yılında Ankara’nın Çubuk ilçesinde doğan Hacı Bayram Veli zengin ilmi birikimi sayesinde adını hızla Anadolu’da duyurdu. Sultan 2. Murad’ın isteği üzerine Camilerde vaiz verdi. Somuncu baba olarak bilinen Hamideddin-i Veli’nin tanışmayı istediği isimlerden biri olan Hacı Bayram Veli Bayramiyye Tarikatı’nın kurucu ismidir. Türk tarihi ve edebiyat tarihine katkılarının yanı sıra medreselerde öğrenci yetiştiren büyük bir Alim olarak kabul edildiğinden hayatı birçok kişiyi etkilemiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir