Yaşam

Osman Bey Nikola ile dost oldu! Kuruluş Osman 83. bölüm fragmanı

Moğol tehdidine karşı Nikola ile birlik olan Osman Bey, ayrıca Bizans İmparatoru’nun karşısına da geçer. Devlet hayaliyle yanıp tutuşan Osman Bey’in en büyük destekçisi ise Malhun Hatun ve Bala Hatun oldu. Obasını yeniden kalkındırmak için harekete geçen Osman Bey, Bizans ile anlaşma yaptı. Kuruluş Osman 83. bölüm fragmanı

Büyük Selçuklu devletiyle işi biten Osman Bey, bu kez kayı obasını yeniden ayaklandırmaya çalışır. Ancak Geyhatu gazabını eksiltmez. Üstelik Geyhatun’un yanında Gündüz Bey yer alır. Sürekli savaş yaşandığından insanların sefalet çekmesini istemeyen Gündüz Bey, savaşı bitirmeyi düşündüğü hamleler atar. Ancak Osman Bey, boyun eğmeden bir özgür Türk Devleti kurma hayalindedir. Geyhatu ve Gündüz Bey birlik olurken Osman Bey’de Nikola ile saf tutar. 

KURULUŞ OSMAN 83. BÖLÜM FRAGMANI

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Beykoz ilçesine bağlı Riva’da özel bir plato yapıldı. Platoda kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar inşa edildi. Avrupa’nın en büyük platolarından biri olan yerin yapımında 60 ayrı marangoz ekibi canla başla her gün çalışıyor. Aynı ortamı yakalamak için bölgedeki göle yapay nehir açıldı. Toplamda 1500 kişi çalışıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir