Yaşam

Disney Plus Türkiye’ye ne zaman gelecek? Disney Plus Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Dijital yayın platformlarından Disney Plus’un günlerdir Türkiye’ye ne zaman geleceği ve Türkiye fiyatı ne kadar olacağı birçok kullanıcı tarafından merak ediliyordu. Türk oyuncularla da anlaşma yapmasıyla göze çarpan Disney Plus’ın, RTÜK’ten aldığı onay sonrası ne zaman kullanıma açılacağı da araştırılıyor. Peki, Disney Plus Türkiye ne zaman gelecek, fiyatı ne kadar olacak? İşte cevaplar:

Dijital platformlardan en çok izlenen Netflix ve Amzon Prime ardından Türkiye pazarına Disney Plus’da hızlı bir giriş yaptı. Disney Plus Türkiye’de hizmete açıldı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), dijital platform Disney Plus‘a 10 yıl süreyle yayın yapma hakkı tanıyan lisans verdi. Disney Plus, Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geopgraphic içerikleriyle birlikte birçok platforma özel dizi, film ve orijinal içeriği izleyicilerle buluşturuyor. İşte milyonların merak ettiği Disney Plus ücreti ve daha fazlası…

disney plus Türkiye fiyatı

DİSNEY PLUS TÜRKİYE’DE NE ZAMAN ERİŞİME AÇILACAK? 

Disney Plus ile ilgili şu ana kadar Türkiye’de resmi bir açıklama yapılmadı ama bazı projelerle ilgili anlaşmalara dair iddialar ortaya atılmaya devam ediliyor. tv100’den Birsen Altuntaş Disney Plus’un Haziran 2022’de Türkiye erişimine açılacağını duyurdu. 

Disney plus ne zaman Türkiye

DİSNEY PLUS ÜCRETİ NE KADAR?

Türkiye’de çok sayıda izleyici bulunan Netflix aylık plan ücretleri 26,99 TL ile 54,99 TL arasında değişirken Amazon Prime 8,99 TL üyelik ücreti bulunuyor. 

Disney+, şu anda ABD’de aylık 6,99 dolar, yıllık ise 69,99 dolarlık bir abonelik ücreti talep ediyor. Amazon Prime Video ve Netflix platformları Türkiye için özel fiyatlandırma yapıyor. Disney Plus’ın da benzer bir politika uygulayıp uygulamayacağı henüz belli olmadı.

DİSNEY PLUS DİZİLERİ NELER?

X Men: First Class, Loki, Buz Devri, Toy Story, The Book of Boba Fett, Eternals gibi yabancı yapımların yanı sıra yerli pel çok dizi ve film platformda yerini alacak. 

Geçtiğimiz günlerde Aras Bulut İynemli Atatürk karakterini canlandıracağı projesinin Disney Plus üzerinden yayınlanacağını iddia edildi. Cumhuriyet’in 100. yılı için Mehmet Ada Öztekin’in yönetmen koltuğunda oturduğu Atatürk projesi 2022 yılında yayın hayatına başlayacak Disney Plus platformunda yayınlanacak.

Engin Akyürek’in yer aldığı Kaçış dizisi de Disney Plus’ta yayınlanacağı iddia edildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir