Yaşam

Orhan Gencebay’dan sert çıkış: Bu edeple akılla ilgili!

Türk müziğinin sevilen isimlerinden Orhan Gencebay, geçtiğimiz akşam ailesi ile birlikte yemek yerken objektiflere yansıdı. Ayak üstü muhabirlerle sohbet eden usta isim, son dönemin tartışma konusu haline gelen sahne kıyafetleri hakkında yaptığı açıklamalarla son noktayı koydu.

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay, önceki akşam Etiler’de bir mekanda eşi Sevim Emre, oğlu Gökhan Gencebay ve gelini Seda Özmen ile yemek yedi. Mekan çıkışında muhabirleri kırmayarak sorularını yanıtlayan Gencebay, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

orhan gencebay

Son dönemlerin tartışma konusu haline gelen sahne kıyafetleri hakkında sessizliğini bozan usta sanatçı, “Bunu öncelikle ortaya söylemek istiyorum, her şeyin bir dengesi vardır, onu bulmak ve uygulamak lazım. Biz eskiden televizyonlara çıkarken smokinle çıkardık, şimdi zaman değişti.” ifadelerini kullandı.

Günlük kıyafetlerle sahne alınabileceğine vurgu yapan Gencebay “Bunların hepsinin düşünerek gereğinin olması lazım diyorum, bu edeple ilgili, akılla ilgili, eserin yapısıyla ilgili, her şeyden önce insana yakışan olması lazım” diyerek sözlerini noktaladı.

orhan gencebay kimdir

Sizce Orhan Gencebay yaptığı açıklamalarda haklı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir