Yaşam

Usta oyuncu Cemil Özbayer vefat etti! Cemil Özbayer’in cenazesi ne zaman?

Türk tiyatrocu ve yönetmen Cemil Özbayer 67 yaşında vefat etti. ‘Hacı Bayram Veli’, ‘Berlin Kaplanı’ gibi birçok başarılı sinema ve tiyatro projelerine adını yazdıran usta oyuncunun vefat nedeni henüz bilinmiyor. Peki Cemil Özbayer’in cenazesi ne zaman?

Tiyatro oyuncusu ve aynı zamanda yönetmen olan Cemil Özbayer, 67 yaşında hayata gözlerini yumdu. Son olarak rol aldığı ‘Berlin Kaplanı’ filminde izleyiciyle buluşmuştu. Özbayer’den gelen acı haber sevdiklerini ve yakınlarını yasa boğarken, vefat sebebi henüz bildirilmedi.

cemil özbayer 67 yaşında vefat etti

“KIYMETLİ SANATÇIMIZA ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Usta oyuncu Cemil Özbayer’in vefatı üzerine Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, “Kurumumuz emekli oyuncu ve yönetmenlerinden, Türk tiyatrosunun değerli ismi Cemil Özbayer’in vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kıymetli sanatçımıza Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

CEMİL ÖZBAYER’İN CENAZESİ NE ZAMAN?

67 yaşında hayata gözlerini yuman usta tiyatro oyuncusu ve yönetmen Cemil Özbayer’in cenazesinin ne zaman kaldırılacağı konusunda henüz bir bilgi verildi.

cemil özbayer 67 yaşında vefat etti

CEMİL ÖZBAYER KİMDİR?

1955 yılında Ankara doğumlu olan Cemil Özbayer 1975 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’nda mezun olarak Cüneyt Gökçer, Mahir Canova ve Bozkurt Kuruç gibi hocalardan dersler aldı. Yerli ve yabancı klasiklerde rol alan usta oyuncu, 1990’lı yıllarda yönetmenliğe ağırlık verdi. Ankara Devlet Tiyatrosu, Sivas Devlet Tiyatrosu ve Antalya Devlet Tiyatrosu’nda yönetmenlik yapan Özbayer, ‘Romeo ve Juliet’, ‘Şeyh Bedrettin’, ‘Bir Ceza Avukatının Anıları’ ve ‘Ya Devlet Başa Kuzgun Leşe’ oyunlarını yönetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir