Yaşam

Tarihin en pahalı dizisi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’ne hayranlarından ilk tepki!

Geçtiğimiz gün yapımcılar tarafından paylaşılan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri görselleri hayran bırakmıştı. Ancak bazı sıkı takipçilerinden dizi formatındaki karakterlere sert eleştiriler geldi. Özellikle siyahi ten rengine sahip elfler hakkında gelen tepkiler üzerine sanat yönetmeninden sert bir çıkış geldi.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yayınlanan fotoğrafları ardından sosyal medyadan ırkçılar hortladı. Dizi de siyah ten renginin olmasının aykırıcılık olduğuna dair sert eleştirilerde bulunan hayranlara sanat yönetmeninden cevap gecikmedi.

yüzüklerin efendisi güç yüzükleri

IRKÇILAR HORTLADI!

Irkçılığı kabul etmeyen sanat yönetmeni projenin toplumun herkesimine ait olduğunu ve her kesiminden insanın yer alması gerektiğinin altını çizdi.

yüzüklerin efendisi güç yüzükleri

Bazı sosyal medya kullanıcılarına göre gerçek formatın dışına çıktığı iddia edilse de yapım ekibi bu eleştirilerin ırkçılar tarafından yapıldığını söyleyerek açıklamaları kabul etmediklerini duyurdu.

yüzüklerin efendisi güç yüzükleri

 Serinin yapımcısı Lindsey Weber ise, Peter Jackson bu eleştirilere açık olduklarını ancak uyarlamanın bütün dünya insanlarına eşit bir şekilde hitap etmesi gerektiklerini savundu.

yüzüklerin efendisi güç yüzükleri

Bazı sinema eleştirmenleri projenin yeni bir evren kapısını açtığından beklentinin yüksek olduğunu hatırlatarak sadece oyuncu kadrosundan projenin ele alınmaması gerektiğini belirtti.

yüzüklerin efendisi güç yüzükleri

Amazon Prime Video’da 2 Eylül 2022 yılında ilk bölümü hayranlarıyla buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir