Yaşam

Arif Şentürk yoğun bakıma alındı!

Meşhur Deryalar, Ramize ve Safiye gibi Rumeli türkülerine kattığı yorumla tanınan ünlü sanatçı Arif Şentürk hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı. 81 yaşındaki Şentürk’ün hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Rumeli türkülerinin duayen yorumcusu 81 yaşındaki Arif Şentürk yaşadığı solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye kaldırılarak yoğun bakımda tedavi altına alındı. Ünlü sanatçının hayati tehlikesi olmadığı öğrenildi.

Arif Şentürk yoğun bakıma alındı

ARİF ŞENTÜRK GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE SAHNEYE ÇIKMIŞTI

Rumeli türkülerinin efsane yorumcusu olarak bilinen Şentürk geçtiğimiz günlerde İstanbul Bayrampaşa Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde kültür-sanat etkinlikleri kapsamında sahne almıştı. Seslendirdiği eserlerle Bayrampaşalılara unutulmaz bir akşam yaşatmıştı.

Arif Şentürk yoğun bakıma alındı

ARİF ŞENTÜRK KİMDİR?

1941 doğumlu olan Arif Şentürk, Makedonya’nın Kumanova kasabasında dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretimini Makedonya’da bulunan bir Türk okulunda tamamlayarak ailesiyle birlikte 1956 yılında Türkiye’ye göç eden ünlü yorumcu, Bakırköy ve Yeşilköy Halkevi Müzik Okulu’nda müzik eğitimi alan Şentürk, 1975 yılında girdiği TRT Amatör Sesler Sınavı’nda başarılı oldu. Nida Tüfekçi tarafından desteklenen sanatçı, müzik hayatı boyunca 12 albüm çıkardı. Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Bosna Hersek, Yunanistan gibi bölgelerden derlediği özellikle Deryalar, Ramize, Safiye gibi Rumeli türküleriyle beğeni kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir