Yaşam

Eser Yenenler’den ‘3 Adam’ itirafı! 3 Adam neden ayrıldı?

Oyuncu ve sunucu Eser Yenenler, Armağan Çağlayan’n Youtube’da yayınlanan ‘Gör Beni’ programına konuk oldu. Özel hayatı ve kariyer yolculuğundan bahseden Yenenler, fazla kiloları hakkında da konuştu. Yenenler, ‘Üç Adam’ın neden ayrıldığını da anlattı.

Armağan Çağlayan’n Youtube’da yayınlanan ‘Gör Beni’ programına Eser Yenenler konuk oldu. İkinci çocuk ve pandeminin etkisiyle yeniden kilo aldığını anlatan Yenenler, Berfu Yenenler ile evlenmesini hayatını her açıdan çok olumlu etkilediğini söyledi. Ünlü isim, iki çocuk babası olmanın bazen kendisini zorladığını itiraf etti.

“Kilolu olmamdan dolayı hep içime kapanık bir çocuktum” diyen Eser Yenenler, şunları ifade etti:

“Bir gün Atatürk’ün hayatını anlatan bir şiir yarışması düzenlendi okul içinde, kazanan diğer okullarla yarışacaktı. Şiir okumayı seviyordum o yarışmaya girmeye karar verdim. Bir kız ile finale kaldık kız şiiri okurken bayıldı. 7 dakika falandır şiir… Bu vesile ile ilk kez sahneye çıktım. Bursa’nın her yerinde ödüller aldım. Hazırlık sürecinde Devlet Tiyatrosu’ndan hocalar gelip çalıştırdı beni sonrasında ben de sahnede olmaya devam ettim.”

Evliliğinden bahseden Yenenler, “32 yaşıma kadar birçok şeyi yapmıştım. ‘Şimdi ne olacak’ derken eşim Berfu karşıma çıktı. Evliliğim aşkın da ötesinde. Hayatımda değişim isterken Berfu bunu yaptı, denk geldi. Bana çok iyi geldi, çok güzel bir evliliğim ve iki oğlum var” diye konuştu.

“Evde sürekli hareketlilik var, ‘nasıl baba olacağım’ diye düşünüyordum. Bir baba figürü arıyorum kendime, henüz bulamadım hala arıyorum. Babalık çocuğunun elinde oyuncak olmak gibi, çok hassas davranıyorum” diyen ünlü isim, altı yaşında babasını kaybettiğini anlattı.

6 YAŞIMDA BABAMI KAYBETTİM

Yenenler, babası hakkında şunları söyledi:

“Ben altı yaşımdayken babamı kaybettim. Annemin yaptığı da muhteşem bir başarı hikayesi üç çocuğunu okuttu, bu seviyelere getirdi. Babam Ege Üniversitesi işletme bölümü mezunu. Tavuk yemi fabrikasında çalışıyordu, orada çok iyi işler yapınca ‘kendi işini aç’ diyor çevresindekiler. O da kredilerle işletmeyi açıyor, büyük zengin olma yolunda ilerlerken o dönem kuş gribi salgınına denk geliyor bütün tavukları yemleri bir gecede gidiyor. Hastalığı da oradan başlıyor. Ben tam sıkıntılı süreçte doğuyorum. Eve hacizlerin geldiği, babamın durumu çaktırmamak için uğraştığı… Ablamlar biraz daha zengin çocuğu gibi büyüyor ben ise işlerin değiştiği, sert bir dönemde.”

ÜÇ ADAM OLARAK AYRILIĞIMIZ BİLİNÇLİYDİ

2013-2017 yılları arasında ekranlara gelen ‘Üç Adam’ programı hakkında da açıklama yapan Eser Yenenler, “Bizim Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’la ayrılığımız bilinçliydi. Geleneksel medyanın etkisi oldu” dedi. Sonrasında ise şunları ifade etti:

“Biz bir şov programı yaptık, bunu da başardık. İşler dijitale dönünce televizyonda yaşlı durmaya başladık. ‘Onlar televizyona iş yapıyorlar’ durumu oldu. Kendi aramızda konuştuk ‘bunu yapmayabiliriz’ kararı çıktı. Biz birbirimize mecbur olduğumuz için bir arada değildik, eğlendiğimiz için bir aradaydık. ‘Yolları ayrılalım istersek ileride tekrar birleşiriz’ dedik ayrıldık.”

“Üç Adam olarak bir marka yarattık. Eğleniyorduk, bazen cıvıtıyorduk bir süre sonra itici olduk” diyen Eser Yenenler, sözlerine; “‘Acun Abi ne derse onu yapıyor’ gibi de durmaya başladı. Büyüsek de ‘ergen gibi kaldık’ durumu oldu. Biz eğlenirken, biraz bireysel kariyerlerimize zarar vermişiz. Bazen ben de açıp izlediğimde çok komik şeyler var ama ‘bunlar ne yapıyor kendi aralarında’ dediğim de oldu” diye devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir