Yaşam

Şarkıcı Ebru Elver’e dolandırıcılık şoku! Ev tutarken 30 bin TL’sinden oldu

Kadıköy Moda’da tuttuğu evin 6 aylık kirasını peşin ödeyen şarkıcı Ebru Elver, dolandırıcıların mağduru oldu. 30 bin TL ödeme yapan Elver eve gittiğinde kapıyı içeriden başkası açınca hayatının şokunu yaşadı.

Şarkıcı Ebru Elver Kadıköy Moda’da ev ilanlarından tuttuğu evin 6 aylık kirasını peşin ödedi. İddiaya göre bir emlak sitesinde Moda’da gördüğü evi tutmak için Akın Tan isimli kişi ile görüştü. Daha sonra şarkıcı Elver evi kiralayan kişi ile birlikte taşınacağı evi görmeye gitti. Ebru Elver evi kiralayan kişiye 6 aylık kirasını peşin ödedi.

“30 BİN TL ÖDEME YAPTIM”

Emlak dolandırıcılığına maruz kaldığını söyleyen Ebru Elver yaşadıklarını şöyle anlattı, “Talihsiz bir olay yaşadık. 15 gün sonra oturduğum evden çıkmam gerekiyor. Bu nedenle Moda’da bir ev tuttum. Aradım. Buluştuk bana evi gösterdi. Evin içinde bayağı bir tadilat durumu vardı ve o yüzden kirayı da düşürdük. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. Parayı aldı benden. 10 gün sonra eve gitmeye karar verdim. Evde birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ dedim. ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Evi kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an. Enteresan bir şekilde arıyor, ‘abla şu gün bugün yatıracağım’ diye. Oyalamak için muhtemelen arıyor. Buradan sesleniyorum herkese lütfen dikkat edin, ev tutarken. Hayat maalesef güvenmemeyi öğretiyor insanlara. Keşke böyle olmasaydı ama yapacak bir şey yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir