Yaşam

Osman Bey abisi Gündüz’ü öldürecek mi? Kuruluş Osman 82. bölüm fragmanı

Osman Bey’in uzun süredir. obadan uzak kalmasından dolayı posta oturan Gündüz Bey, Osman Bey’in gelmesine rağmen posttan kalmadığı gibi Geyhatu ile de birlik olur. Gündüz Bey, daha fazla kan dökülmesini istemez. Bu yüzden Moğollara itaat eder. Ancak Osman Bey, yeni bir devletin hayaliyle yanarken bu eğik başlılığı kabul etmez. Kuruluş Osman 82. bölüm fragmanı

Büyük Selçuklu devletiyle işi biten Osman Bey, bu kez kayı obasını yeniden ayaklandırmaya çalışır. Ancak Geyhatu gazabını eksiltmez. Üstelik Geyhatun’un yanında Gündüz Bey yer alır. Sürekli savaş yaşandığından insanların sefalet çekmesini istemeyen Gündüz Bey, savaşı bitirmeyi düşündüğü hamleler atar. Ancak Osman Bey, boyun eğmeden bir özgür Türk Devleti kurma hayalindedir. Geyhatu ve Gündüz Bey birlik olurken Osman Bey’de Nikola ile saf tutar. 

KURULUŞ OSMAN 82. BÖLÜM FRAGMANI

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Beykoz ilçesine bağlı Riva’da özel bir plato yapıldı. Platoda kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar inşa edildi. Avrupa’nın en büyük platolarından biri olan yerin yapımında 60 ayrı marangoz ekibi canla başla her gün çalışıyor. Aynı ortamı yakalamak için bölgedeki göle yapay nehir açıldı. Toplamda 1500 kişi çalışıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir