Yaşam

Yüzüklerin Efendisi afişleri ağızları açık bıraktı! Yüzükleri Efendisi: Güç Yüzükleri fragmanı

Tüm zamanların en çok satan ikinci kitap serisi olan Yüzüklerin Efendisi, 2001 yılında film olarak çekildi. Gişe rekorları kıran film serisinden sonra şimdi de Amazon Studios, dizi versiyonu için hazırlıkları tamamlandı. Heyecanla beklenen dizinin gösterim tarihi belli oldu.

İkinci Çağ’da geçecek olan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzüklerine ait beklenen tanıtım videosu geldi. Dünya genelinde şimdiye kadar yapılan en pahalı bütçeli dizisi olacak olan Yüzüklerin Efendisi’nde Yüzüklerin dövülmesi, Karanlık Lord Sauron’ın Yükselişi ilk sezonda yer alacak. Diziye harcanan paranın geri kazanılması için yapımcılar kolları sıvadı. Dünyanın karanlık devirlerini fantastik bir biçimde anlatacak olan dizinin fragmanı fanatiklerinin nefesini kesti. 

SERVET DEĞERİNDE DİZİ!

Yıllardır en sevilen film serilerinden biri olarak karşımıza çıkan Yüzüklerin Efendisi, beyaz perde de büyük bir başarı yakalamıştı. Bu başarının ardından ekranlara dizi olarak gelmeye hazırlanan seri için hayranlar gün sayıyor. Yeni Zelanda’da çekimleri tamamlanan dizinin seyirciyle buluşacağı tarih belli oldu.

yüzüklerin efendisi afişleri

Yalnızca bir sezon için 465 milyon dolarlık dev bir bütçeyle çekilen dizinin gösterim tarihi, hayranlar tarafından merak konusu oldu. Elde edilen bilgilere göre; Yüzüklerin Efendisi 2 Eylül 2022 tarihinde gösterime girecek.

TARİHİN EN PAHALI DİZİLERİNDEN BİRİ OLDU!

Yeni Zelanda’da kurulan dev platoda çekimlerine başlanılan Yüzüklerin Efendisi için yapım şirketi ilk sezon için 465 milyon dolar gözden çıkardı. Bu harcamayla en pahalı dizi oldu. Dizi hakkında bilgiler ise Yeni Zelanda Resmi Bilgilendirme Yasası kapsamında Stuff sitesi tarafından paylaşıldı.

yüzüklerin efendisi dizisi için rekor fiyat

Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı Stuart Nash, Yeni Zelanda’da bu kadar bütçeyle yapılan bu çalışma için oldukça heyecanlı olduğunu ifade eden açıklamalarda bulundu. Nash, heyecanını “Bu olağanüstü; gerçekten de bu, şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak” sözleriyle ifade etti.

yüzüklerin efendisi dizi çekimleri başladı

5 sezon olarak çekilecek olan dizi hakkında henüz duyurulmamış birçok sürpriz yer alıyor. Rekor kırmaya gelen dizinin görüşmeleri 2017 yılında başlanmıştı.

yüzüklerin efendisi dizisi 5 sezon sürecek

Gözlerden uzak özellikle de basına sızdırılmadan ilerleyen çekimler ise geçen sene Şubat ayında çekilmeye başladı. Bir sezonun çekim planlamasının 3 yıllık olduğunu bunun da 500 milyon dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca pandemi nedeniyle çekimlere sık sık ara verildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir