Yaşam

Karadenizli sanatçı Sait Uçar hayatını kaybetti!

Karadenizli müzisyen ve kemençe sanatçısı Sait Uçar bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı sebebiyle hayata gözlerini yumdu. Menajeri Naz Özcan’ın duyurduğu ünlü ismin vefat haberi sevenlerini yasa boğdu.

Karadeniz müziğinin sevilen sanatçısı Trabzonlu Sait Uçar yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle 2021 yılında bir ameliyat geçirmişti. Ünlü sanatçı uzun süredir mücadele ettiği kansere yenildi. Vefat haberini menajeri Naz Özcan sosyal medya hesabından, “Sanat Çınarımız canımız Sait Uçar’ı kaybettik. Mekanı cennet olsun. Allah bizlere ve sevenleri sabır versin” ifadeleriyle duyurdu.

Sait Uçar vefat etti

“BÖLGEMİZİN VE SANAT CAMİASININ SEVİLEN İSMİ”

Ünlü müzisyen Sait Uçar’ın vefat haberini alan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Twitter hesabından, “Karadeniz’in yanık sesi bölgemizin ve sanat camiasının sevilen ismi değerli dostumuz Sait Uçar beyi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Başımız sağ olsun, mekanı cennet olsun” şeklinde paylaşım yaptı.

Sait Uçar kimdir?

SAİT UÇAR KİMDİR?

3 Nisan 1962 doğumlu olan ünlü müzisyen Sait Uçar Trabzon Maçka doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Hamsiköy’de tamamlayıp lise öğrenimini Trabzon Ticaret Lisesi’nde yaptı. İstanbul Radyosu’nda başlayan müzik kariyerini ‘Tütmezdi Bacaları’ isimli albümünü 1980 yılında çıkararak sürdüren sanatçı, 25 yıldan uzun süre profesyonel olarak müzik kariyerini sürdürdü. Uçar adını Karadeniz müziğinin unutulmazları arasına yazdırdı. Karadeniz müziğinin önemli temsilcilerinden olarak gösterilen Uçar birçok esere imza attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir