Yaşam

Türkücü Aydın Aydın Hakkari’de kar suyu ile enerji içeceğini tanıttı

Kar Festivaline katılan türkücü Aydın Aydın, kar suyu ile enerji içeceğinin tanıtımını yaptı.

Ünlü türkücü Aydın Aydın, geçtiğimiz günlerde Hakkari’de düzenlenen 4’üncü Kar Festivaline katıldı. Hakkari’de yetişen ve kurutulmuş ekşi elmalardan yapılan enerji içeceğini kar suyuyla yaparak katılımcılara tanıttı. Bestelediği ekşi elmalar enerji içeceği türküsünü Hakkari Valisi İdris Akbıyık ile söyleyerek tanıtan ünlü türkücü, kazandan kar suyuyla ekşi elmaları kaynatarak elde ettiği enerji içeceğini katılımcılara ikram etmeyi ihmal etmedi.

Ekşi elmalardan yaptığı enerji içeceğini kendi bestesiyle tanıtan Aydın, “İnşallah Valimizin desteğiyle enerji içeceğini hayatta geçireceğiz. Hakkari’nin asıl kendisine ait bir içeceği oldu. Aslında yüzyıllardır dedelerimizin içtiği organik ve sağlıklı bir içecektir. Bugün festival vesilesiyle bunu hayata geçirdik. İçeceğimizin ismi ekşi elmalar enerji içeceğidir.” şeklinde konuştu.

Hakkari’nin organik içeceklerin merkezi olduğunu vurgulayan ünlü isim, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Küresel ısınmadan en az etkilenen bölgedir. Doğasıyla tabiatıyla, buzullarıyla, endemik bitkileriyle, şifalı otlarıyla, balıyla, uçkunuyla, Zap Suyu ve Berçelan Yaylası’yla bambaşka bir yerdir. Gelin Hakkari’yi görün ondan sonra yorum yapın”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir