Yaşam

Yurtdışına yerleşeceğini söylemişti… Haluk Levent’ten açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde yurt dışına yerleşeceğine dair bir paylaşım yaparak takipçilerini şaşırtan usta sanatçı Haluk Levent, paylaşımına açıklık getirdi.

AHBAP derneği kurucusu şarkıcı Haluk Levent, geçtiğimiz ay yaptığı paylaşımında sevenlerini şaşırtan bir duyuruda bulunarak gelecek yılın 26 Kasım tarihinden itibaren yurt dışına yerleşeceğini açıklamıştı. Yokluğunda kurucusu olduğu AHBAB derneğindeki görevini ise başkasına devredeceğini ifade etmişti. Levent’ten yeni bir karar geldi. 

haluk levent yurtdışı

 

Levent, geçen aylarda dernek başkanlığını bırakacağını ve yurt dışına gideceğini açıklamıştı. Ünlü müzisyen, ayrıca Twitter kullanmaya da ara vereceğini açıklamış ve hesabını dernek üyelerine devretmişti.

AÇIKLAMA GELDİ

Levent’ten uzun zaman sonra bir haber geldi. Önceki akşam Dilber Ay filminin gala gösteriminde kameralara yansıyan ünlü sanatçı, Ahbap Derneği’nin başında olduğunu ve hiçbir yere gitmeyeceğini söyledi.

“HİÇBİR YERE GİTMİYORUM”

Yurtdışı planlarından söz eden Levent, “İlk kez açıklıyorum. Bir müzikal yolculuk için 2-3 ay yurt dışına gidecektim. Sonra dönecektim. Ama o kadar spekülasyon oldu, ülkeyi terk ediyor denildi. Ama şimdi burada söylüyorum hiçbir yere gitmiyorum. Müzikal çalışma için belki arkadaşlarım gelecek İstanbul’a. Darmadağın haberler var. Hiçbir yere gitmiyorum” diye konuştu.

“YANLIŞ ALGILANDI”

Fatih Altaylı’nın sunuculuğunu yaptığı “Bire Bir” programına konuk olan Haluk Levent, yurt dışı paylaşımına açıklık getirdi. Altaylı’nın sorusu üzerine Levent, attığı tweet’in yanlış algılandığını ifade ederek bir süre iş amacıyla Londra’da bulunacağını ve daha sonra Türkiye’ye geri döneceğini söyledi.”

BEN DE BİR İNSANIM, EKSİK YAZABİLİRİM”

Levent, programda şu ifadeleri kullandı:”Tweette hata yaptığımı düşünüyorum. Algı olarak böyle anlaşılıyor. Ben de bir insanım, eksik yazabilirim. Yıllar önce söylemiştim, o dönemdeki tweetlerde var… Londra’da müzisyen arkadaşım var; Nicky Brown. Madonna’nın, Tom Jones’un sahne direktörlüğünü yapmış, kilise korosuyla işler yapan bir müzisyen. Ben de Orta Doğu’daki çocuklar için, savaştan bir şekilde yara almış, hayatları darmadağın olmuş çocuklar için şarkı yazmıştım, Arapça bir şarkı. Bu şarkının gerçek bir hikâyesi var, Suriye’de bir aile paramparça oluyor. Bunu bütün dünyaya kilise korosu ve Hollanda’da rap söyleyen bir arkadaşımla beraber yapacaktık. Bir türlü olmadı. ‘Şimdi ben AHBAP’tayım gelemem’ dedim. Arkadaşım ‘Gelecek yıl kış gibi nasıl olur?’ dedi, ‘Harika olur’ cevabını verdim. Kötü bir niyet olsa, ‘AHBAP’tan ayrılıyorum’ desem skandal olurdu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir