Yaşam

Deniz Kayadelen buz yüzmede dünya şampiyonu oldu!

Milli sporcu Deniz Kayadelen, Uluslararası Buz Yüzme Derneği 4’üncü Dünya Şampiyonası’nda 35-39 yaş kadınlar 500 metre serbest yarışmasında 8 dakika 1 saniyelik derecesiyle altın madalya alarak Türk kadınlarının gururu oldu.

Uluslararası Buz Yüzme Derneği (IISA) tarafından Polonya’nın Glogow bölgesinde düzenlenen 2022 IISA 4’üncü Dünya Şampiyonası’nda, Türkiye’yi Bakırköy Ata Spor Kulübü’nün milli sporcusu Deniz Kayadelen temsil etti. Kayadelen 50 metre, 100 metre, 250 metre, 500 metre ve 1000 metre müsabakalarına katılarak dünya şampiyonluğuna adını yazdırdı.

Deniz Kayadelen buz yüzmede dünya şampiyonu oldu

BUZ GİBİ SUDA YÜREREK DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU!

Polonya’da dün yapılan Buz Yüzme müsabakalarına Türkiye’yi temsilen katılan Bakırköy Ata Spor Kulübü’nün milli sporcusu Deniz Kayadelen, 3 derecelik ısıya sahip olan suda yüzerek dünya şampiyonu oldu. 500 metre serbest müsabakasında 8 dakika 1 saniyelik derece kaydeden Kayadelen, Türk kadınlarına örnek oldu.

Deniz Kayadelen

“TÜRK KADININI TEMSİL ETTİM”

 Milli sporcu Kayadelen, müsabakanın ardından duygularını, “Türkiye adına yüzdüm, Türk kadınını temsil ettim. Dünya şampiyonu oldum, hepimize ilham olsun. Duygularımı ifade edemiyorum. Çok zorlandım, çok mücadele ettim ama dayandım, yılmadım. Son ana kadar savaştım. Çok mutlu ve gururluyum. Su sıcaklığı 3 dereceydi, 500 metre yüzdüm. Daha niceleri gelecek inşallah” ifadeleriyle dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir