Yaşam

Murat Boz’un bilinmeyen yönleri duyanları şoke etti!

Henüz sekiz yaşındayken sahne alan O Ses Türkiye’nin jüri üyesi başarı popçu Murat Boz, Tarkan’ın yanı sıra dünyaca ünlü bir şarkıcının da vokalistliğini yapmış. İşte Murat Boz’un vokalistliğini yaptığı dünyaca ünlü o şarkıcı…

Şarkıcı, söz yazarı aynı zamanda oyuncu olan Murat Boz, Türkiye’de sevilen müzisyenler arasında yer alıyor. Şarkılarıyla ve oyunculuğuyla gözlerden düşmeyen, henüz sekiz yaşındayken sahnelerin tozunu alan ünlü isim Boz, annesi Ayşe Nedret Boz’un yönlendirmesiyle müziğe başlamış.

Murat Boz ilk sahnesine çıkarken sekiz yaşındaydı.

MURAT BOZ’UN BİLİNMEYEN YÖNLERİ

Müzik kariyerine 2000’li yıllarda, ilk olarak Emel Müftüoğlu‘nun vokalliğindeki tecrübesinden sonra Hande Yener, Nil Karaibrahimgil, Burcu Güneş, Nazan Öncel ve Nilüfer‘le çalışan Murat Boz, 6 yıl boyunca Tarkan‘ın vokalistliğini yaptıktan sonra popüler olmaya başladı.

Murat Boz

Ünlü şarkıcı, Tarkan’la çalıştığı dönem, bir organizasyon için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü Shakira‘ya da dört şarkıda vokallik yapan şarkıcı Boz, piyano, keman, davul ve ney çalabiliyor.

Oyuncu Murat Boz

Oyunculuğa da meraklı olan ünlü isim, öğrencilik yıllarında okuldan kaçıp sinemaya gidermiş.

Murat Boz şarkıcılık ve oyunculuk dışında spora da ilgili

41 yaşındaki ünlü popçu, söz yazarı ve oyuncu olan Murat Boz şarkıcılık ve oyunculuğun yanı sıra tenis ve kickboks sporlarına da ilgiliymiş.

Murat Boz yıllardır O Ses Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir