Yaşam

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eşi Ece Erken, cinayet anının yayınlanmasına tepki gösterdi!

Geçtiğimiz günlerde bir restorandaki silahlı saldırı sonucu eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu kaybeden Ece Erken, yürek yakan açıklamalarda bulundu. Mahmutyazıcıoğlu’nun ölüm anına ilişkin yeni görüntülerin paylaşılmasına, “Kızlarını, beni, sevenlerini neden düşünmüyorsunuz?” Neden!” diyerek isyan etti.

Beşiktaş’ın eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, balık restoranında silahlı saldırıyla hayatını kaybetti. Mahmutyazıcıoğlu’nun cenazesi memleketi Rize’de defnedilirken, olayla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

Ece Erken, cinayet anını gösteren görüntülerin bazı haber sitelerinde yayınlamasına ilişkin sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu.

“BİZ NASIL BU GÖRÜNTÜLERLE YAŞAYACAĞIZ?”

Instagram’dan yaptığı paylaşımla görüntülerin yayınlanmasına isyan eden Erken, “Cinayetin yeni görüntüleri net görüntülerini vermek nedir? Niye? Nasıl yayınlayabiliyorsunuz? Nasıl bu kadar acımasızsınız? Kızlarını beni sevenlerini neden düşünmüyorsunuz? Biz nasıl bu görüntülerle yaşayacağız? Neden acımıza acı katıyorsunuz? Görüntü yerine haberler de neden kaçak olan katillere Seccad Yeşil ve Serkan Dakman’a yer vermiyorsunuz?” dedi.

“NEDEN ACIMIZA ACI KATIYORSUNUZ?”

Ece Erken, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise “Yeni, net görüntüler nasıl elinize geçiyor? Hadi geçti neden yayınlıyorsunuz? Neden acımıza acı katıyorsunuz? Kaçak katil Seccad Yeşil ve Serkan Dakman’ı yakalamak yerine haber yapmak yerine neden bu görüntülerle bizi bir kez daha öldürüyorsunuz? Neden!” tepkisini dile getirdi.

Mahmutyazıcıoğlu’nun cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından uçakla Trabzon’a, buradan da kara yolu ile memleketi Rize’nin Fındıklı ilçesi Hürriyet Mahallesi’ne getirildi. Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cenazesi, Gavra Camii morguna konuldu.

DİKKAT ÇEKEN KARE

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun annesi Hacer Mahmutyazıcıoğlu, gelini Ece Erken ve eski gelini Benan Kocadere’nin koluna girerek oğlunu son yolculuğuna uğurladı.

Erken, taziyelerin kabul edildiği sosyal tesise, elinde eşinin fotoğrafının yer aldığı çerçeve ile geldi, “Çok erken gitti. Onun yerine keşke ben ölseydim” diyerek gözyaşı döktü. Ayrıca Erken’in “Ne olur kocamın katilleri bulunsun. Kanı yerde kalmasın” dediği de ortaya çıktı. 

EŞİYLE SON FOTOĞRAFI

Ünlü sunucu yılbaşında oğlu Eymen, Şafak Mahmutyazıcıoğlu ve Mahmutyazıcıoğlu’nun ilk eşinden olan çocuklarıyla çekildiği fotoğrafları paylaşmıştı. Erken, “Her şey geride kalsın; yepyeni sayfalara umutlu hikayeler yazalım… 2022’de yıldızımız hep parlasın. Şahane bir yıl dileriz.” notunu düşmüştü.

AĞABEYİ: ACIMIZ BÜYÜK

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ailesi, sabah saatlerinde ilçedeki Tuncer Ergüven Sosyal Tesisleri’ne geldi. Mahmutyazıcıoğlu’nun babası Akif Mahmut, annesi Hacer ile ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, burada taziyeleri kabul etti. Ağabey Celal Mahmutyazıcıoğlu, “Acımız büyük. Böyle bir durumda ne söylenebilir ki söylenecek bir şey yok.” diye konuştu.

Eşinin cenazesine dair ayrıntıları da sosyal medya hesabından duyurdu.

ece erkenin eşinin cenazesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir