Yaşam

Muharrem Elbay cinayetiyle gündeme gelen Zeynep Ergül’e şok! Müge Anlı Zeynep Ergül olayı nedir

Müge Anlı’da bir süre yer alan ve konuşma tarzıyla gündeme yerleşen Zeynep Ergül, halen daha sosyal medyanın en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor. Ergül, söylediği sözler ve kendisi hakkındaki iddialarıyla dikkat çekmişti. Peki Zeynep Ergül kimdir? İşte detaylar…

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında geçtiğimiz yıl uzun süre gündemde yerini korkuyan Muharrem Elbay cinayetiyle ilgili şüphelilerden birisi olan Zeynep Ergül ve diğer zanlılar mahkeme karşısına çıktı.

Kayıp kızını aramak üzere programa katılan ancak daha sonra birçok suça karıştığı ortaya çıkan Zeynep Ergül, sosyal medyada da özlü sözleri ve videolarıyla gündem olmuştu. Zeynep Ergül, suçu gizleme ve delilleri ortadan kaldırma suçlamasıyla 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezaevinde yattığı 25 ay göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verildi.

Tutuklu bulunan Cahit Ergül, Ercan Mercanoğlu ve Zeynep Ergül’ün eski Ercan Bozkurt tasarlayarak kasten adam öldürme ve suçu gizleme, delilleri ortadan kaldırma suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Öte yandan yağma suçundan 12’şer yıl ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan da 4 yıl 11 ay olmak üzere toplamda ağırlaştırılmış müebbet ve 17 yıl hapis cezasına çarptırıldılar. Tutuklu sanık Mustafa Ergül ise kasten öldürme suçuna yardımdan 18 yıl, yağma suçuna yardımdan 6 yıl, kişiyi hürriyetine yardım suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

NE OLMUŞTU?

Müge Anlı’nın sıkı takipçileri, Zeynep Ergül’ün videolarını YouTube üzerinden düzenli olarak izliyorlar. Kızını aramak için programa gelen ancak üç yıl önce gerçekleşen bir cinayetin soruşturmasının baş şüphelisi olduğu ortaya çıkan Zeynep Ergül, program sırasında kurduğu cümlelerle sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Kendisini hasta, engelli gösteren Ergül’ün yalanları da program sırasında teker teker ortaya çıkmıştı. Peki Zeynep Ergül kimdir? İşte detaylar…

Gaziantep’te yaşayan Zeynep Ergül, 5 aydır kayıp olan 19 yaşındaki kızını bulmak için Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvurmuştu. Kızına kavuşan kadın, daha öncede programda işlenen Mehmet Muharrem Erbay dosyasının yeniden açılmasına sebep olmuştu. Engelli olduğunu söyleyen Ergül, yaptığı çelişkili açıklamalar ve hakkında çıkan iddialarla programa damgasını vurmuştu.

Cinayetle bağlantısı olduğu kesinleşen Ergül, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ancak Ergül’ün programda kurduğu özlü cümleler, sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girmeyi başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir