Yaşam

Adını değiştirip Gökçe Kırgız’ın yerine geçmeye çalışmıştı! “Küçük olmasını fırsat bildi”

Bir döneme damga vuran “Kalbime Gömerim” adlı şarkıyla internette büyük ün kazanan Gökçe Kırgız’ın yerine geçtiği iddia edilen Merve Doğan’a açılan davada tanık olarak dinlenen müzik yapımcısı “Gökçe’nin yaşının küçük olmasını fırsat bilip onun yerine geçti” şeklinde konuştu.

2006 yılında “Kalbime Gömerim” isimli parçayla fenomen olan Gökçe Kırgız, aynı ismi kullanarak kendisinin yerine geçmeye çalışan kişiyle mahkemelik olmuştu. Gerçek adı Merve Doğan olan kişi, 2013 yılında resmi olarak ismini Gökçe Kırgız olarak değiştirmiş ve sahne alarak kazanç elde etmişti. 

Bunun üzerine soluğu İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde alan Kırgız, dava dilekçesinde “Gökçe Kırgız” isimli markanın kendisine ait olduğunu ve itibar kaybı yaşadığını söyleyerek 250 bin liralık tazminat talebinde bulundu.

Davaya tanık olarak dahil olan müzik yapımcısı Ozan Oskay, “Gökçe Kırgız’ı 2006’dan beri tanıyorum. Şarkısını internette gördükten sonra araştırdım ve ailesine ulaştım. Yaşı küçük olduğu için önceliğinin müzik okulu olduğunu söyledi. Davalı Gökçe Kırgız bu şarkıyı kullanarak bir programa çıktı. Gökçe’nin okula devam etmesini, yaşını küçük olmasını fırsat bildi ve sahne almaya başladı. Davalı ‘Gökçe Kırgız’ adını kullanmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Eksik hususların giderilmesi için mahkeme davayı ileri bir tarihe ertelerken iki Gökçe Kırgız arasındaki gerilim devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir