Yaşam

Esra Erol 18 yaşındaki Elif’i yerden yere vurmuştu! Tepkiler sonrası Esra Erol ilk kez konuştu

ATV ekranlarında ilgiyle izlenen Esra Erol’da programında sunucu Esra Erol’un canlı yayında yüzünü göstermek istemeyen 18 yaşındaki Elif’e bağırması sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşmüştü. Tüm Türkiye’nin konuştuğu olay sonrası Esra Erol ilk kez konuştu.

Esra Erol‘un gündüz kuşağında yayınlanan programında evli ve iki çocuk babası Kadir Akkoyun’a kaçan 18 yaşındaki Elif’i yüksek sesle azarlaması ve yüzünü göstermek istememesine rağmen ifşa etmesi sosyal medya kullanıcılarını ikiye bölmüştü.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Esra Erol’un genç kızı topluma kötü örnek olmaması adına uyardığını söylese de kimileri de ünlü sunucunun kişilik haklarına saygısızlık ederek genç kızı rencide ettiğini savundu.

Sanat dünyasından pek çok isminde konu hakkında açıklamalarda bulunduğu olayın ardından tepkilerin odağındaki Esra Erol, canlı yayında ilk kez eleştirilere yanıt verdi. 

Esra Erol, şunları söyledi:

“Kendisine evli adamlarla birlikte olmanın hayatını mahvedeceğini söylemek için göstermiş olduğum bir tepki var. Bu tepki sosyal medyada çok farklı noktalara götürüldü. Oysa benim tepkim, kız çocuklarına eğitim görmek yerine evli adamların ikinci eşi olmalarına duyduğum üzüntüden. Benim tek duygum bu. Benim üzüldüğüm ne biliyor musunuz? Neden aile içinde istismara uğrayan engelli çocukla ilgili sesinizi çıkarmadınız? Ben bunu üzüntü verici buluyorum. Toplumsa meselelerde gözünüzü kaparsanız her şey yolunda sanırsınız. Varsın rahatları kaçıralım. Belki sonuca bir faydası olur. Bana istediğiniz söyleyin, ama inanın o söylenenlerin hepsi genç kızlarımızın hayatını kurtarsın. Bundan sonra kız çocuklarıyla ilgili daha fazla konuşacağım. Kız çocuklarımızı öyle bir eğitelim ki onları bu adamları gözlerinden tanısınlar. O şerefsizlere söyleyecek çok sözüm var ama her seferinde de söylüyorum. Benim nasıl kadınları savunucu olduğumu herkes bilir. Lütfen çok rica ediyorum sadece bir dakikayla ve sistematik bir şekilde yayılmış olan bir görüntüyle beni yargılamayın. Haksızlık etmeyin çok rica ediyorum”

Sizce Esra Erol haklı mı?

NE OLMUŞTU?

Hafta içi her gün ATV ekranlarında izleyenlerle buluşan fenomen program Esra Erol‘da geçtiğimiz günlerde şaşkınlık uyandıran bir olay yaşandı. Yıldırım Ailesi, 17 Ocak’ta Alanya’da kaybolan 18 yaşındaki kızları Elif Yıldırım’ı bulmak için Esra Erol’dan yardım istedi. Alanya’da ablasıyla birlikte yaşayan 18 yaşındaki Elif, ablası işe gittikten sonra evden ayrılmış ve bir daha haber alınamamıştı. 

Esra Erol ve ekibinin uzun uğraşlarının ardından Elif’in Konya’da yaşayan 40 yaşında evli ve 2 çocuk babası Kadir Akkoyun’a kaçtığı öğrenildi. Elif Yıldırım’ı çatı katında sakladığı iddia edilen Kadir Akkoyun, yaşanan olayların ardından canlı yayına bağlanarak böyle bir şey olmadığını söyledi. Ancak Kadir Akkoyun’un eşi Ümit Hanım, telefon bağlantısının ardından kocasının ihanetini ve çatı katında saklanan Elif’i öğrendi.

Canlı yayına katılan Elif, kendisinin görüntülendiğini fark edince bir anda sinir krizi geçirerek Esra Erol’a bağırmaya başladı. Bunun üzerine sinirlerine hakim olamayan Esra Erol ise “Lütfen aynı isyanı iki çocuklu bir adam sana farklı şekilde yaklaştığında bedenini korumak için de göster. Yanlışların arkasında durmak için bu tepkileri vermeyin. Ruhunuzu, gençliğinizi korumak için, eğitim için bu tepkileri verin! Bu nedir ya? 18 yaşındasın kızım sen! Baban yaşındaki adam sana farklı dokunuyor. Bu mu senin geleceğin? Bu mu kendine layık gördüğün hayat! Bu mu yaşamdan beklediğin Elif? O çatı katını mı layık görüyorsun kendine?” diyerek tepki gösterdi.

Elif’in yanından ayrılan Esra Erol’un nefesi kesildi ve gözyaşlarına boğuldu. Ünlü sunucu ebeveynlere seslenerek “Çocuklarınızı baskılamak, kısıtlamak yerine o arkadaşlıkların hangi seviyede kalması gerektiğini, o arkadaşlığın boyutunu, eğitimin, bedenlerinin, hayatlarının ne kadar kıymetli olduğunu ve bir erkek uğruna yaşamamaları, mahvetmemelerini gerektiğini lütfen çocuklarınıza öğretin. Çocuklarınıza şefkat gösterin” ifadelerini kullandı.

Önceki gün gerçekleşen canlı yayında konuşan Elif’in son kararı ise izleyenleri şaşkına çevirdi. Yaşanan olayların ardından evli ve 2 çocuk babası Kadir’den vazgeçmeyen Elif, Kadir Bey’e geri dönmek istediğini açıkladı. Pişman olsa da kendisinin bunu yaşayacağını söyleyen genç kızın kararı hem stüdyodakileri hem de ekranların başında izleyenleri şoke etti. 

Esra Erol’un 18 yaşındaki Elif’e söylediği sözler bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki alırken oyuncu Bergüzar Korel, Esra Erol’a destek verdi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Korel, “Dün gece yavruları uyuttuktan sonra arkadaşımın programını izledim. Ve yaşanan korkunç olaydan sonra ders niteliğindeki isyanına şahit oldum. Programın bu kısmını istedim kendisinden. Anne babalar kulak verin bu sözlere. İyi ki varsın altın kalpli dostum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir