Yaşam

Kraliçe II.Elizabeth’in 61 yaşındaki oğlu Prens Andrew hıncını bahçıvandan çıkardı!

İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth’in oğlu Prens Andrew, hakkında çıkan cinsel istismar iddiaları sebebiyle tüm askeri unvanlarını ve kraliyet himayelerini kaybetmişti. Kendisine dava açıldığı dönemde zor günler geçiren Prens’in öfkesini bir kadın bahçıvandan çıkardığı iddia edildi.

İngiltere Kraliçesinin ortanca oğlu Prens Andrew, geçtiğimiz günlerde hakkında çıkan ‘cinsel istismar iddiaları’ sebebiyle tüm kraliyet unvanlarını kaybetmişti. Zor günler geçiren Prens Andrew’un kendisine dava açıldığı dönemde öfkesini bir kraliyet çalışanından çıkardığı iddia edildi. 

The Sun’ın haberine göre; Kraliçe II. Elizabeth’in Windsor arazisindeki Royal Lodge malikanesinde birkaç ağacın hasar gördüğünü fark eden Prens Andrew’un bir kadın bahçıvanı sert bir dille azarladığı ileri sürüldü. Prens Andrew’un yersiz çıkışına maruz kalan bahçıvanla birlikte arazide çalışan birçok kişi olaya tanık oldu. 

“OYUNCAK AYILARI ÇOK ÖNEMLİYDİ”

Prens Andrew, cinsel istismar iddiaları sebebiyle dünya basınında büyük yankı uyandırdı. Yaşanan olay sonrası kraliyet ailesinin koruma timinde yer alan Paul Page isimli bir çalışan ilginç açıklamalarda bulundu.

Page, 61 yaşındaki Prens’in oyuncak ayı koleksiyonu olduğunu söyleyerek “Prens 60 civarında oyuncak ayıya sahipti. Şefimizde oyuncak ayıların yataktaki konumunu gösteren bir kart vardı. Hizmetçiler, ayıları karta göre dizmezse prens bağırıp küfrediyordu. Bu karttaki oyuncak ayı sıralaması prens için çok önemliydi. Sıra istediği gibi olmazsa çılgına dönüyordu.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth‘in oğlu Prens Andrew hakkında çıkan ‘cinsel istismar iddiaları’ son dönemlerin en çok konuşulan konularından biri haline geldi. Prens Andrew’un yıllar önce cinsel istismar uyguladığına ilişkin dava Amerika’da devam ederken Buckingham Sarayı konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Prens Andrew’un tüm kraliyet unvanlarının elinden alındığını vurgulayan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kraliçe’nin onayı ve anlaşmasıyla, York Dükü’nün askeri unvanları ve Kraliyet himayeleri Kraliçe’ye iade edildi. York Dükü herhangi bir kamu görevi üstlenmemeye devam edecek ve davası özel bir vatandaş olarak sürecek”

Buna göre artık Prens Andrew için artık “Majesteleri (His Royal Highness)” ifadesi de kullanılmayacak ve tüm rolleri Kraliyet ailesinin diğer üyelerine verilecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir