Yaşam

Bergüzar Korel’den Esra Erol’a büyük destek! Esra Erol Elif’i yerden yere vurmuştu

ATV ekranlarında ilgiyle izlenen Esra Erol’da programında sunucu Esra Erol, 2 çocuk babası Kadir Akkoyun’a kaçan 18 yaşındaki Elif’in hikayesini duyunca canlı yayında resmen çıldırdı. O anlar Türkiye’nin gündemine otururken ünlü oyuncu Bergüzar Korel, anne ve babaların Esra Erol’a kulak vermesi gerektiğini söyledi.

Hafta içi her gün ATV ekranlarında izleyenlerle buluşan fenomen program Esra Erol‘da geçtiğimiz günlerde şaşkınlık uyandıran bir olay yaşandı. Yıldırım Ailesi, 17 Ocak’ta Alanya’da kaybolan 18 yaşındaki kızları Elif Yıldırım’ı bulmak için Esra Erol’dan yardım istedi. Alanya’da ablasıyla birlikte yaşayan 18 yaşındaki Elif, ablası işe gittikten sonra evden ayrılmış ve bir daha haber alınamamıştı. 

Esra Erol ve ekibinin uzun uğraşlarının ardından Elif’in Konya’da yaşayan 40 yaşında evli ve 2 çocuk babası Kadir Akkoyun’a kaçtığı öğrenildi. Elif Yıldırım’ı çatı katında sakladığı iddia edilen Kadir Akkoyun, yaşanan olayların ardından canlı yayına bağlanarak böyle bir şey olmadığını söyledi. Ancak Kadir Akkoyun’un eşi Ümit Hanım, telefon bağlantısının ardından kocasının ihanetini ve çatı katında saklanan Elif’i öğrendi.

Canlı yayına katılan Elif, kendisinin görüntülendiğini fark edince bir anda sinir krizi geçirerek Esra Erol’a bağırmaya başladı. Bunun üzerine sinirlerine hakim olamayan Esra Erol ise “Lütfen aynı isyanı iki çocuklu bir adam sana farklı şekilde yaklaştığında bedenini korumak için de göster. Yanlışların arkasında durmak için bu tepkileri vermeyin. Ruhunuzu, gençliğinizi korumak için, eğitim için bu tepkileri verin! Bu nedir ya? 18 yaşındasın kızım sen! Baban yaşındaki adam sana farklı dokunuyor. Bu mu senin geleceğin? Bu mu kendine layık gördüğün hayat! Bu mu yaşamdan beklediğin Elif? O çatı katını mı layık görüyorsun kendine?” diyerek tepki gösterdi.

Elif’in yanından ayrılan Esra Erol’un nefesi kesildi ve gözyaşlarına boğuldu. Ünlü sunucu ebeveynlere seslenerek “Çocuklarınızı baskılamak, kısıtlamak yerine o arkadaşlıkların hangi seviyede kalması gerektiğini, o arkadaşlığın boyutunu, eğitimin, bedenlerinin, hayatlarının ne kadar kıymetli olduğunu ve bir erkek uğruna yaşamamaları, mahvetmemelerini gerektiğini lütfen çocuklarınıza öğretin. Çocuklarınıza şefkat gösterin” ifadelerini kullandı.

Önceki gün gerçekleşen canlı yayında konuşan Elif’in son kararı ise izleyenleri şaşkına çevirdi. Yaşanan olayların ardından evli ve 2 çocuk babası Kadir’den vazgeçmeyen Elif, Kadir Bey’e geri dönmek istediğini açıkladı. Pişman olsa da kendisinin bunu yaşayacağını söyleyen genç kızın kararı hem stüdyodakileri hem de ekranların başında izleyenleri şoke etti. 

Esra Erol’un 18 yaşındaki Elif’e söylediği sözler bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki alırken oyuncu Bergüzar Korel, Esra Erol’a destek verdi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Korel, “Dün gece yavruları uyuttuktan sonra arkadaşımın programını izledim. Ve yaşanan korkunç olaydan sonra ders niteliğindeki isyanına şahit oldum. Programın bu kısmını istedim kendisinden. Anne babalar kulak verin bu sözlere. İyi ki varsın altın kalpli dostum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir