Yaşam

Bülent Ersoy’dan skandal Anıtkabir görüntüleri sonrası ilk açıklama!

Tekerlekli sandalye üzerinde Anıtkabir’e giden sanatçı Bülent Ersoy’a bir subayın şemsiye tuttuğu görüntü sosyal medyanın gündemine oturdu. Yaşanan olayın ardından Milli Savunma Bakanlığı olayla ilgili inceleme başlatırken Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert’in Hakkari Yüksekova’ya görevlendirildiği ileri sürüldü.

Son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden biri haline gelen Bülent Ersoy, geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giderek Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün kabrini ziyaret etti. Tekerlekli sandalye ile objektiflere yansıyan 69 yaşındaki ünlü sanatçının yalnızca saygı duruşu sırasında ayakta olduğu görüldü.

Yağmurlu havada Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştiren Ersoy’a bir askerin şemsiye tutması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Üniformalı bir subayın Ersoy’u her adımda takip ederek şemsiye tutması Milli Savunma Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Sosyal medya kullanıcılarını sinirlendiren o görüntüler üzerine Milli Savunma Bakanlığı inceleme başlattığını duyurdu.

Tüm Türkiye’nin gündemine oturan olay sonrasında Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albayı Hakan Osman Sert’in Anıtkabir Komutanlığı’ndan alınarak Hakkâri Yüksekova’ya görevlendirildiği iddia edildi. Sert’in çevresine üzgün olduğunu söylediği, tayin yapıldıktan sonra emekliye ayrılmayı düşündüğünü de iddialar arasında yer alıyor.

BÜLENT ERSOY’DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ!

Ersoy, Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

Kamuoyunun Dikkatine;

Biraz önce almış olduğum bir haber ile şaşkınlık ve üzüntümü zat-ı alileri sizlerle paylaşmak istedim. Geçtiğimiz Çarşamba günü Büyük Ata’mızı ziyaret edip, çocuk denecek yaşlarımdan bugünlere değin gelen Büyük Ata’ya olan derin sevgi ve engin saygılarımı ifade edebilmek adına huzurlarına gidip ebedi istirahatgahına kendilerini ve de en büyük silah arkadaşlarından birisi olan Merhum İsmet İnönü Paşayı da ziyarete gittim. Her iki rahmetliye de dualarımı ettim saygılarımı sundum. Bu arada ziyaretim öncesi ve esnasında da ne Anıtkabir Komutanlığı ne de komutanlarından herhangi özel şahsi taleplerim olmamıştır.

Kendime ait olan yürüyen sandalyemi kendi aracımla getirtip 9 kişilik ekibimle orada idim. Tekerlekli sandalyeyi kullanan ise kendi ekibimden birisi idi. Binaenaleyh naçizane bendenizin arzu ve talepleri doğrultusunda olmamış oldurmazdım da zaten. Kaldı ki başımdaki şapkam o ziyaretim esnasında ki hava şartlarının fevkalade kötü oluşuna mani olabilecek bir şekilde ve büyüklük de idi örneğin şemsiye tutulması ise, sanırım en büyük komutan Büyük Atatürk’ün zamanın da ifade buyurdukları üzere; “Beyler hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz; hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkâr olamazsınız.” dediği gibi Büyük Ata’nın bu sözlerini baz alarak kendilerince gerek yaşıma, gerekse sanatıma bir saygı sunmak adına naçizane bendenize yapmış oldukları bir favördü bu görüntülerdeki hal ve tavırlar sanırım. Bendenizin bu şemsiye ve de şemsiye tutan değerli komutanın varlığından bile haberim yoktu, ben de herkes gibi bu bahsi geçen olay fotoğrafı ancak basın yayınında gördüm.

O nedenle, bu konuların vebali de bendenize ait değildir.

Benim üzüntüm sadece amacı Büyük Atatürk’ün sözleri doğrusunda hareket eden nazik, centilmen ve saygılı komuta düzeyindeki bu kişilerin bazı prosedürler var ise, bunları aşıp ceza almalarından ötürü yaşadıkları bu durumlardır.

Başta sayın komutan ve emri iradelerindeki konuyla ilgili cezalandırılan her kimler ise o kişilere maddi ve manevi her türlü imkanlarımı da seferber edeceğimi kendilerine Bülent Ersoy sözü ile hazır olduğumu bildiririm.

Saygılamla efendim.

BEREKET İÇİN 3 NAR KIRMIŞTI!

Magazin dünyasının dikkat çeken isimlerinden Bülent Ersoy, önceki gün Ataşehir’de bir güzellik merkezinin açılışına katıldı. Baştan aşağı pembelere bürünen Ersoy’un dev inci kolyeyle süslediği yeni tarzı hayranlarından tam not aldı. 

3 kurban kesilen törende bereket getirmesi için yanında nar getiren Ersoy, “Bu sene yılbaşında nar kıramamıştım. Geleneği bu kez 3 narla yerine getirdim.” ifadelerini kullanarak yerde 3 nar kırdı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir