Yaşam

MasterChef büyük final öncesi sürpriz gelişme! MasterChef büyük finalde ilk turu kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de finalin adı Eren ve Hasan oldu. Son olarak Tahsin yarışmaya veda etmişti. İki gün düzenlenecek olan final heyecanında iki isim de en iyi tabakları çıkarmak için mücadele ediyor. İlk gün Hasan ve Eren, yarışmaya katıldıkları ilk tabağı çıkardı, ikinci yemekleri yaratıcılık oldu ve son olarak da iki ismin hayatını değiştiren bir yemek yapıldı. İşte, MasterChef’in kazananı…

TV8’in bir sezonu daha geride bırakan en çok izlenen yarışması MasterChef 2021’de cuma akşamı canlı yayında büyük final yapılacak. Perşembe akşamı ise Hasan ve Eren’in yaptıkları yemeklerden aldıkları puanlar, sonucu büyük ölçüde etkileyecek. İlk final akşamında MasterChef jürisi, yarışmacılardan üç yemek istedi. İlki yarışmaya ilk katıldıkları tabak, ikincisi yaratıcılık, üçüncüsü ise hayatlarında önemli bir yeri olan yemekler olarak açıklandı. 

Hasan ve Eren’den yarışmada ilk yaptıkları yemeğin malzemesi verildi ve bir kez daha aynı yemeği yapmaları istendi. Bu yemekler için verilen sürenin bitiminde şefler, yarışmacılara on üzerinde puan verdi. İlk oyunda Eren 24, Hasan 20 puan aldı.

İKİNCİ OYUNDA PUANLAR EŞİT DAĞILDI

İkinci oyunda ise şefler yarışmacılardan dört temel malzeme ile yapılacak yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. İkinci oyunda Eren 19, Hasan 19 puan aldı.

Son oyunda ise şefler, yarışmacıların mutfakta dönüm noktası olan, hayatlarını değiştiren tabağı yapmalarını istedi.

ŞEFLER İLK GÜNÜN KAZANAN İSMİNİ AÇIKLADI

Mehmet Yalçınaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu, yarışmacıların son yemeklerini de tattıktan sonra kararlarını verdi.

Finalin ilk gününde Eren 65, Hasan ise 59 puan topladı.Böylece ilk günde final avantajını elde eden isim Eren oldu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir