Yaşam

Leonardo DiCaprio’nun 150 milyon dolarlık iki yüzlülüğü!

Geçtiğimiz sene üzerine helikopter inen ve 150 milyon dolara satın aldığı yatla St. Barts Adas’ına giden Leonardo DiCaprio’nun lüks tatili hakkında ortaya çıkan iddialar çevrecileri kızdırdı. Her koşulda çevreci olduğuna dair davranışlarda bulunan Hollywood yıldızının bu iki yüzlülüğü affedilmedi.

Şimdilerde Netflix’te Don’t Look Up, filmiyle gündeme gelen Leonardo DiCaprio, yeni yıl tatilini lüks yatında geçiriyor.

leonardo dicaprio yatı

150 milyon dolara satın aldığı yatta arkadaşlarıyla vakit geçiren DiCaprio, sürekli gittiği St. Barths Adası’nı tercih etti.

leonardo dicapriyo yatı

Yatın en üst katına helikopter pisti mevcuttur. Ayrıca yatın içinde 6 yatak odası ve her odanın özel banyosu var. Adeta bir malikaneyi andıran yatta uzun bir süre tatil yapacağını açıkladı. 

leonardo dicapriyonun yat keyfi

Lüks yatının aslında 1.6 kilometrede 238 kilogram karbondioksit salınımına yol açtığı iddia edildi. 2 ayda bir otomobilin saldığı karbondioksit miktarıyla aynı olan bu miktarı duyan çevreciler Hollywood yıldızını iki yüzlülükle suçladı.

galapogaz adaası

Geçtiğimiz yıllarda Oscar ödülü alında Galapogaz Adaları’nı koruma çalışmaları için 43 milyon dolar bağış yapmıştı. Bu haber uzun bir süre gündem olmuştu. Çevreciler ünlü oyuncu hakkında ortaya karalama çalışmaları başlattı. Yatının bir an önce durdurulması için yetkililerle harekete geçildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir