Yaşam

Kraliçe II.Elizabeth’in tahtta 70’inci yılına monarşi karşıtlarından tepki yağdı!

Dünyanın en yaşlı ve en uzun süre tahtta kalan hükümdarı olarak bilinen İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth’in tahta çıkışının 70. yıl dönümünde monarşi karşıtları kampanya başlattı.

İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth bu yıl tahta çıkışının 70’inci yılını kutlamak için gün sayıyor. 95 yaşındaki Kraliçe için İngiltere’de düzenlenecek olan Platin Jübile programına monarşi karşıtlarından tepki yağdı. İngiltere’de monarşinin sona ermesini isteyen Republic adlı grup “Platin Yıl Dönümü” sırasında monarşinin kaldırılması adına kampanya yapacaklarını söylediler. 

“BAŞKA BİR 70 YIL DAHA İSTEMİYORUZ!”

Monarşiye son verilmesi çağrısında bulunan grup kampanyanın isminin “Başka Bir 70 yıl Daha İstemiyoruz” olacağını ifade etti. Monarşi ile yönetilen bir ülkenin geleceğinin parlak olmayacağını savunan gruptan Graham Smith, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bir azınlık, Kraliçenin yetmiş yıllık saltanatını kutlamak isteyecek olsa da, hepimiz artık geleceğe bakmalıyız. Prens Charles’ın geleceği de pek parlak değil. Bu tür durumlarda her zaman demokratik bir alternatif vardır. Anayasamız hakkında ciddi bir tartışma başlamanın, Prens Charles’ın ülkenin sunabildiği en iyi yönetici olmadığının ve bir ulus olarak devlet başkanımızı seçme konusunda oldukça yetenekli olduğumuzu kabul etmenin zamanı geldi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir