Yaşam

Amerikalı komedyen Bob Saget otel odasında ölü bulundu! Bob Saget kimdir?

Amerikalı aktör ve komedyen Bob Saget, 65 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm nedeni oldukça merak edildi.

Amerikalı aktör ve komedyen Bob Saget, 65 yaşında hayatını kaybetti. Saget özellikle Türkiye’de de gösterilen komedi dizisi ‘Full House’da (Bizim Ev) canlandırdığı Danny Tanner karakteriyle biliniyordu. Saget’yi şöhrete kavuşturan Bizim Ev; ABD’de 1987-1995, Türkiye’de ise 1995-2003 yılları arasında yayımlanmıştı. Dizi San Fransisco’da üç kızıyla yaşayan dul bir erkek ile eşinin kardeşi John Stamos ve arkadaşının aynı evde geçirdikleri yaşamı anlatıyordu.

Bob Saget’nin, Pazar günü Florida eyaletinde Orlando kentindeki Ritz-Carlton Oteli’ndeki odasında ölü bulunduğu açıklandı. Saget’nin ölüm nedeni bilinmiyor. Orlando polisi yapılan ilk incelemede, aktörün cinayete kurban gittiğine ya da uyuşturucu kullandığına dair bir işaret olmadığını açıkladı.

Stand-up komedyeni olan Saget, son olarak ABD’de bir turneye çıkmış, Cumartesi günü Florida’da Jacksonville kentinde sevenleriyle buluşmuştu.

BOB SAGET KİMDİR?

Robert “Bob” Lane Saget (17 Mayıs 1956 – 9 Ocak 2022), Amerikalı oyuncu, stand-up’çı, komedyen, yazar, yönetmen ve yapımcı. Full House (Bizim Ev) dizisinde ailenin babası rolüyle ün salmış ve America’s Funniest Home Videos programında sunuculuk yapmıştır. 31 Mart 2014’te 40 dakikalık özel bölümüyle sonlanan How I Met Your Mother dizisinde, 2030 yılındaki Ted Mosby karakterini seslendirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir