Yaşam

Erkek Kainat Güzeli seçilen Kerküklü Darya Kamil eleştirilere yanıt verdi

2022 Kainat Güzeli olarak seçilen Iraklı Darya Kamil, kısa zamanda sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi. Irak’ta düzenlenen ve 15 ülkenin katıldığı 2022 Kainat Güzeli yarışmasında birinci olarak seçilen Darya Kamil kendisi ile alakalı eleştirilere yanıt verdi.

Geçtiğimiz günlerde 2022 Erkekler Kainat Güzeli seçilen Kerküklü Darya Kamil, sosyal medyada epey tartışma yaratmış ve bir miktar dalga konusu olmuştu. Gazeteci Arif Hür’e konuşan Darya Kamil, gelen eleştirilere cevap verdi ve ‘Kıskanmayın.’ dedi.

Darya Kamil, şunları ifade etti:

“Kendini bilmez bazı insanların benim hakkında ne dedikleri umurumda değil. ‘Torpil’ iması yapanlara sadece gülüyorum. Arap dünyasındaki gençlere iyi örnek olmak istiyorum’ diyen Kamil, sözlerine şöyle devam etmiş: ‘Gençlerin uyuşturucu ve alkolden uzak durması için çabalıyorum. Benim en büyük hayallerim arasında spor alanında iz bırakabilmek, yoksullara ve yetimlere yardım etmek yer alıyor.”

ASIL MESLEĞİ ŞAŞIRTTI

Irak’ta düzenlenen ve 15 ülkenin katıldığı 2022 Kainat Güzeli yarışması tartışmalara yol açtı. Darya Kamil, Irak’ta düzenlenen 2022 Kainat Güzeli yarışmasında birinci olarak seçildi. Fakat sosyal medyanın da diline düştü. Eleştiri oklarının hedefi olan Darya Kamil’in gerçek mesleği herkesi şaşırttı.

Sosyal medyada büyük bir dalga konusu olan 2022 Kainat Erkek Güzeli Darya Kamil; sokaktaki herhangi birilerine benzediği, onu ayıran herhangi bir yanının olmadığı yönünde eleştiriler aldı.

ASIL MESLEĞİ ŞAŞIRTTI

‘2022 Kainat Güzeli’ seçilen Darya Kamil’in mesleği herkesi şaşırttı. Kerkük’Te dünyaya gelen Darya Kamil vücut geliştirme sporcusu ve spor hekimliği yapıyor. Darya Kamil aynı zamanda Kerkük Spor Hekimliği Sendikası Başkanı görevini yürütüyor. Kamil’in sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafların birçoğunda sporcularla iç içe bir meslek sürdürdüğü görülüyor.

Birinciliği elde eden Darya Kamil sosyal medya üzerinde yaptığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gençlere ve yeni nesle mesajım egzersiz yapmak insan sağlığı için önemli bir faktördür. Uyuşturucu ve alkolden uzak durmaktır. Arap dünyası düzeyinde gençleri çocukları, yaşlıları ve hayır kurumlarını desteklemeyi esas alıyorum. Ve hayalim spor ve sporcular alanında iz bırakmak, fakir ve yetimlere yardım etmek İnsani veya hayır amaçlı bir amaç ile ilgili olmayan hiçbir unvanın anlamı yoktur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir