Yaşam

Bekir Aksoy’un oyuncu eşi Nazife Aksoy İBB Şehir Tiyatrolarında tacize uğramıştı!

Nafize Aksoy, bir tiyatro sırasında yaşadığı taciz olayı sonrası sessiz kalanlara isyan etti. Bekir Aksoy’un eşi olan Nafize Aksoy, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyuncu olan Uğur Arda Aydın’ın tacizine uğramıştı. Dava açan çift, iki yıldır hukuk mücadelesi veriyor. Dava hakkında flaş bir gelişme yaşandı.

Dava sırasında tanık olarak dinlenen Ayşegül İşsever, daha sonra ifadesini değiştirdi. Bunun üzerine tacize uğrayan ve İBB tarafından üstü kapatıldığı için sinir krizi geçiren Nafize Aksoy, İşsever hakkında suç duyurusunda bulundu. İşsever’in, açıklamasını değiştirmesi üzerine dava da değişiklik yaşandı. 2019 yılında oyuncu ve yönetmen Uğur Arda Aydın, provalar sırasında kadın meslektaşlarını rahatsız edecek davranışlarda bulundu. Aksoy’un iddiasına göre; birçok kişiye bu davranışlarda bulunmasına rağmen işlerini kaybetmemek için sessiz kalmayı tercih etmiş.

İBB ŞEHİR TİYATROLARINDA TACİZ SESSİZLİĞİ!

Yaklaşık iki buçuk yıl önce İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyunculuk yapan Nafize Aksoy, bir oyun sırasında oyuncu Uğur Arda Aydın, tarafından tacize uğradı. Hemen mahkemeye başvuran Aksoy, bu süreçte Bekir Aksoy ile evlendi. İlk çocuğuna hamile kalan oyuncu tüm süreci karakol, mahkeme salonlarında geçirdi.

bekir aksoy ve eşi nafize aksoy

Hukuk mücadelesini bırakmayan Aksoy’a en büyük desteği eşi verdi. Ancak diğer oyuncuların sessizliği oyuncu Nazife Aksoy’u hayal kırıklığına uğrattı. Aksoy, geçtiğimiz gün Sabah gazetesinde verdiği röportajda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda Uğur Arda Aydın’a tek kişilik oyun sergileme hakkı verildiğini duyurdu.

bekir aksoy ve eşinin hukuk mücadelesi

Nazife Aksoy, tacize uğradığı adamın bu hareketle onurlandırılmasını kabul edemediğini ifade etti. Mahkemede ise Aydın’ın genel davranışları dikkate alınarak yapacağı her hangi bir olayda ceza alacağı ortaya çıktı.

bekir aksoy

Çift, adeta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tiyatrolarda yapılan taciz olaylarının kutusunu açtı. Daha sonra oyuncu Mana Akyol’da yaşadığı taciz olayını ifşa etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir