Yaşam

MasterChef’te son şef ceketini kim kazandı? Dörtlü çeyrek finalist kadrosu tamamlandı

MasterChef’in 6 Ocak 2022 akşamı yayınlanan bölümünde dördüncü finalist belli oldu. İsmi yazılı beyaz önlüğün dördüncü sahibinin kim olduğu araştırılıyor. Somer Siviroğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’nın jüri üyeleri olduğu yarışmaya Osman Sezener adlı konuk şefin yemeği damga vurdu. Peki MasterChef’te son ceketi kim aldı?

Son dönemin ilgiyle takip edilen yemek yarışması MasterChef’te son 4 yarışmacıya doğru gidilirken, yarışmaya 5. olarak veda eden isim büyük bir merak konusu oldu. Haftanın başından beri her gün konuk şeflerin tabaklarını ve sonrasında bir ana ürün ile yaratıcılık tabağı yapan yarışmacılar teker teker isimleri yazılı şef ceketini kazanarak balkona çıktı. İlk olarak Sergen‘in kazandığı şef ceketini, ertesi gün Hasan kazandı. Daha sonra üçüncü günde Eren kazanarak balkona çıktı. Dilara ve Tahsin arasında kimin kazanacağı büyük merak konusu olmuştu.

MasterChef’te konuk şef Osman Sezener’in tabağını en iyi yapan yarışmacı Tahsin oldu. Dilara ile arasında 9 puan fark ile ikinci yarışa giren Tahsin, koruk suyu ürünü ile yaratıcılık tabağı da başarılı bir şekilde yaprak dördüncü ceketin sahibi oldu.

Yarışmacı Dilara ise yarışmaya MasterChef Türkite 5.’si olarak veda etti. Yarışmaya veda eden Dilara Başaran, şunları ifade etti:

”Bu hafta aslında hafta başladığından beri kafamı toparlayamıyordum. Korkum benim düşmanım oldu. Hayatım boyunca hep bununla savaştım. Ağlamayacağım söz verdim ama ağlıyorum. Ben hayatta hep insanlardan şunu duydum: Sen bu mesleği yapma. Sen kadınsın başka bir iş yap. Ailem bile bu mesleği yapmamı istemiyorlardı. Hayatta hiçbir zaman pes etmedim. Son damlasına kadar savaştım. Olmadı. Bazen bazı şeyler ellerimizde değildir. Ben sadece buradan kız çocuklarına ve kadınlara tek bir şey söylemek istiyorum: Size yapamazsın diyenler olacak, senden olmaz, sen başaramazsın diyenler olacak. Ama siz durmayın olur mu? Sadece çalışın. Bir gün ben çok iyi bir iş kadını olacağım ve o kız çocuklarının yanında olacağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir