Yaşam

Sinema dünyasının acı kaybı! Yönetmen Jean Marc Vallee hayata veda etti

Aralarında Dallas Buyers Club (Sınırsızlar Kulübü) ve Wild (Yaban) gibi sinema filmleri ile Big Little Lies ve Sharp Objects gibidizilerin de bulunduğu birçok ödüllü yapıma imza atan Kanadalı yönetmen Jean Marc Vallee, 58 yaşında hayatını kaybetti. Vallee’nin ölüm nedeni net olarak açıklanmadı.

Deadline’a konuşan kaynaklar, film yapımcısının hafta sonu gelecek konukları için hazırlandığını belirterek, muhtemelen 25 Aralık’ta öldüğünü ve ertesi sabah bulunduğunu da söylerken, 58 yaşındaki yönetmenin Noel’de Quebec City dışındaki kulübesinde kalp krizinden öldüğüne inanıldığını belirttiler.

Ayrıca yönetmenin; içmekten kaçınan, sürekli egzersiz yapan ve genellikle soğuk ortamlarda nefesini uzun süre tutmayı içeren Wim Hof’un aşırı nefes alma yöntemlerini uygulayan bir sağlık tutkunu olduğunu da belirttiler.

BİRÇOK ÜNLÜ İSİM ÜZÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI

Paul Feig, “Aman Tanrım, bu inanılmaz derecede üzücü. Ne büyük bir kayıp. İnanılmaz yetenekli bir film yapımcısıydı. Ailesine çok sevgi ve başsağlığı gönderiyorum. #RIPJeanMarc” yazdı.

Shailene Woodley ve Reese Witherspoon da yönetmen için üzüntülerini dile getiren isimlerdendi. Witherspoon, “Kalbim kırıldı. Arkadaşım. Seni seviyorum” yazdı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau da yönetmen için şu satırlara yer verdi:

“Jean-Marc Vallée’nin film yapma ve hikaye anlatma tutkusu eşsizdi, yeteneği de öyle. Çalışmaları ve sanatıyla Quebec’te, Kanada’da ve tüm dünyada iz bıraktı. Ani ölümünün yasını tutarken düşüncelerim ailesi, arkadaşları ve hayranlarıyla birlikte.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir