Yaşam

Enerji Bakanı’ndan Kim Milyoner Olmak İster paylaşımı! Müjdeli haberi verdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında sorulan bir soruyu sosyal medya hesabından paylaşarak müjdeli haberi verdi.

Türk televizyonlarının en uzun soluklu bilgi yarışması “Kim Milyoner Olmak İster”, her hafta birbirinden ilginç sorularla izleyenlerin karşısına çıkıyor. Sanattan spora, tarihten edebiyata pek çok alanda soruların yer aldığı yarışmada geçtiğimiz günlerde “Türkiye’nin doğal gaz ve petrol arama faaliyetlerini yürüten üç derin deniz sondaj gemisinin adları hangisinde doğru verilmiştir?” sorusu geceye damga vurdu.

Mehmet isimli yarışmacı 10 BİN TL değerindeki soruya “Fatih, Yavuz, Kanuni” isimlerinin bulunduğu A şıkkını seçerek doğru yanıt verdi. Yarışmada dikkat çeken soruyu Twitter hesabından paylaşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yarışmacıyı tebrik etti. 

Türkiye’nin derin deniz sondaj gemisi sayısının yakında artacağına işaret eden Bakan Dönmez, paylaşımına “Tebrikler, Mehmet Bey. Yakında 4 olacak inşallah” notunu düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir