Yaşam

Çürük ceviz yüzünden terk edilen Ethem Kanbay Esra Erol’da mutluluğu buldu!

Geçtiğimiz günlerde “Aldığım cevizler çürük çıktığı için karım Hatice beni terk etti.” diyen Ethem Kanbay, Esra Erol’a katılarak yardım istemişti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Esra Erol’un yardımlarıyla Ethem Bey ve eşinin arası düzeldi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Geçtiğimiz günlerde Esra Erol‘a katılan Ethem Kanbay, 110 BİN TL’ye aldığı cevizlerin çürük çıkmasıyla eşi tarafından terk edildiğini söylemişti. Hem parasından hem de evliliğinden olan Ethem Bey, programda Esra Erol’dan yardım istemiş ve eşine dön çağırısında bulunmuştu.

Canlı yayında barışan çiftin arasındaki sorunlar çözüme kavuşturulurken, Ethem Bey’in sorunları hakkında yaptığı yorum stüdyodakileri güldürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden çok sorunu olduğunu dile getiren Ethem Bey, kendi sorunlarının oldukça küçük olduğunu söyledi. 

Yaşadığı çürük ceviz sorununun aslında küçük bir problem olduğunu söyleyen Ethem Bey, “Ben tatlı dilli bir insanım. Ne yapar eder, alttan girer, üstten çıkar bir insanın gönlünü alırım. Hayat işte bak bizim bir iki sorunumuz var, devletimizin de sorunu var, herkesin sorunu var. Rabbim Cumhurbaşkanımıza da yardım etsin bin 500 tane sorunu var. Adam gidiyor bir taraftan Putin’le uğraşıyor, bir taraftan Biden’la uğraşıyor.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Malatya’da yaşayan Ethem Kanbay, yaklaşık 9 tonluk aldığı cevizin çürük çıkmasıyla eşi tarafından terk edilmişti. Kütahya’nın Simav ilçesindeki dolandırıcılara inandığı için yuvasının yıkılmak üzere olduğunu söyleyen Ethem Bey, geçtiğimiz günlerde Esra Erol’a katılarak yardım istedi.

Bozuk cevizlere 110 BİN TL ödeyerek dolandırıldığını ifade eden Ethem Bey, canlı yayında eşine barışma çağrısı yapsa da Hatice Hanım barışmak için şartları olduğunu dile getirdi. Çok çile çektiğini söyleyen Hatice Hanım, “Benim evimin parasını getirsin. Düzgün bir işte çalışsın, ben onu affederim” şeklinde konuştu.

“AİLE BİRLİĞİNİN YIKILMASINI İSTEMEYİZ”

Hem parasından hem de eşinden olan Ethem Bey’in yaşadıklarına kayıtsız kalmayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise canlı yayına telefonla bağlanarak Kanbay çifti için harekete geçti. Gürkan, telefon bağlantısında şu ifadeleri kullandı:

“Hemşerilerimizin durumuna muttaliyim. Sizlere de özel durumu olan insanlara gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı teşekkür ederim. Hemşerilerimizin incinmesini, aile birliğinin yıkılmasını istemeyiz. Ben Ethem Bey’i eşi ile birlikte haftaya Çarşamba günü makamıma bekliyorum. Biz hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın hep yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz.”

HEM PARASINDAN HEM EŞİNDEN OLDU!

Her hafta birbirinden ilginç hikayelerin ve konukların yer aldığı Esra Erol’a geçtiğimiz gün Ethem Kanbay’ın evliliğini bitiren “çürük ceviz” olayı damga vurdu. “Aldığım cevizler çürük çıktığı için karım Hatice beni terk etti” diyen Ethem Kanbay, canlı yayında Esra Erol’dan yardım istedi.

Pazarcılık yapan Ethem Bey, 110 bin TL vererek Kütahya’dan 9 ton ceviz satın aldı. Ancak eve geldiğinde cevizlerin çürük olduğunu gören Ethem Bey hayatının şokunu yaşadı. Yaşadığı olayı Kemal Sunal filmlerine benzeten mağdur adam, bu durumun eşi Hatice ile evliliğini mahvettiğini anlattı.

“ÇOCUKLARIMIN RIZKINI YEDİN”

Kendisine dolandıranlara isyan eden Kanbay, “Aldığım cevizler çürük çıktı diye karım Hatice beni terk etti. Birçok konuda haklı. Ben ticaret yapmak istedim. Aileme daha güzel bir hayat kurmak istedim. Benim paramı çarpan adama da sesleniyorum: Çocuklarımın rıskını yedin. 12 yılda eşim ilk defa evi terk etti” diyerek göz yaşlarına hakim olamadı.

Eşiyle barışmak istediğini söyleyen Ethem Bey canlı yayında baldızıyla konuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan baldız, “Ablamın istediği eşinin düzenli bir işi olmasıydı. Ethem abi iyi niyeti yüzünden kaybetti. Ethem abi ablam sana dönmez” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir