Yaşam

İsrail asıllı Linet’in Eurovision konusunda kafası karıştı! Sürekli taraf değiştiriyor

Ünlü şarkıcı Linet, uluslararası müzik yarışması Eurovision’da İsrail’i temsil etmek için ülkede X Factor yarışmasına katılmıştı. Türkiye’den de Eurovision için teklif gelmesi halinde seve seve kabul edeceğini söyleyen Linet, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Önceki akşam Gürcistan’ın Batum şehrinde konser veren Linet, sahne öncesi muhabirlerin sorularını yanıtladı. Eurovision’da İsrail’i temsil etmek için X Factor yarışmasına katılan ünlü şarkıcı üçüncü tura kaldığını söyleyerek “Yarışma hala devam ediyor. Birkaç aşama daha var. Ben İsrailliyim, İsrail’de doğdum ama bir Türk ailenin kızıyım. Türkiye’de yıllarımı, hayatımı geçirdim. Şimdi İsrail’i temsil ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“TARAFTARLIK İŞİNİ SEVMİYORUM”

Türkiye’den Eurovision için teklif gelmesi durumunda seve seve kabul edeceğini de dile getiren ünlü isim, “Taraftarlık işini sevmiyorum. Bu sene İsrail’i temsil ederim, sonraki sene Türkiye’yi temsil ederim. Sonuçta bir dünya sahnesine çıkıyorsunuz. Önemli olan oraya çıkabilmek.” şeklinde konuştu.

LİNET İSRAİL’İ TEMSİL ETMEK İSTİYOR!

Geçtiğimiz günlerde İsrail’de asker kaçağı olduğunu açıklayan şarkıcı Linet, Eurovision’da İsrail’i temsil etmek için X Factor yarışmasına katıldı. Tel Aviv doğumlu Türk asıllı Yahudi şarkıcının İsrail’i temsil etmek istemesi hayranlarını şaşırttı.

Yarışmada İbranice “Güneş” ve bir dönem Burhan Çaçan’ın seslendirdiği “Akşam Olmadan” şarkısını söyleyen Linet, performansıyla İsrailli jüri üyelerini etkilemeyi başardı. Eurovision yarışmasında İsrail’i temsil etmek isteyen Linet, yarışmada sonraki tura geçmeye hak kazandı.

İsrail Büyükelçiliği sosyal medya hesabından Linet hakkında paylaşımda bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Türk kökenli İsrailli şarkıcılar Linet ve Sapir Saban @Eurovision 2022’de İsrail’i temsil etmek için XFactor yarışmasına katıldı. Türkiye’de de çok sevilen ünlü şarkıcı Linet Türkçe ve İbranice performansı ile bir sonraki tura geçmeye hak kazandı.”

“ASKER KAÇAĞIYIM” DEMİŞTİ!

Ünlü şarkıcı Linet, önceki akşam Yeşilköy’de açılan bir mekanda sahne aldı. İsrail’den özel uçakla gelen hayranlarının da bulunduğu mekanda samimi açıklamalarda bulunan Linet, şu ifadeleri kullandı:

“İsrail’de doğdum. 5 yaşımdan beri şarkı söylüyorum. Bir Türk sanat müziği sanatçısı kızıyım. Türk bayrağını, Türk müziğini her yerde gururla taşıyorum. Ne zaman okul bitti, ‘Askerlik vakti’ dediler. Ben de Türkiye’ye geldim. Asker kaçağıyım bu arada. Dedim ki ne olursam olayım Türkiye’de olayım, Türkiye’de öleyim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir