Yaşam

Murat Kekilli’den yardım çağrısı!

Geçtiğimiz ay Murat Kekilli, sınır kapısını geçerek Suriye’ye gitti. Kilis üzerinden Suriye’ye geçen şarkıcı burada yetimlerle bir araya gelmişti. Usta şarkıcı o anları yeniden paylaşarak çağrıda bulundu.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Toplumsal konularda hassas olan ünlü isimlerin başında gelen Murat Kekilli sosyal medyadan hatırlatma yaptı. Kekilli paylaşımında savaşın gerçek yüzünü hatırlattı:

Kış gelmeden önce hazırlık yapan Murat Kekilli, Suriyeli yetimlerin yüzünü güldürmek için kolları sıvadı.

murat kekilli suriyede

Kilis’e giden oradan da Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan geçerek Suriye’ye geçen Kekilli, sevgi seliyle karşılandı.

murat kekilli suriyede

Kekilli, aldığı kıyafetleri çocuklara giydirerek onlarla keyifli vakit geçirdi.

Sosyal medyadan da sık sık toplumsal olaylar karşısında paylaşım yaparak destek olan Kekilli, kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirdiği ziyaret hakkında “Yeryüzünün en masum varlıkları çocuklardır. Hele bir de savaş mağdurları olunca ne kadar büyük bir dram içerisinde olduklarının farkına ancak onların içerisinde varırsınız, onlara dokunursanız anlayabilirsiniz. Bir kez daha Suriye’ye geldik. Suriye’de hayatı boyunca oyun parkı görmemiş çocuklara lunapark sunduk, lunaparkta oynama imkanı verdik, onların sevinçlerine bir nebze de olsa ortak olduk, tebessümlerine ortak olduk. Bu vesileyle biz de çok mutlu olduk” şeklinde konuştu.

murat kekilli sınırları aştı

Daha sonra Kekilli yaşadığı o anki duyguları sosyal medyadan bu sözlerle paylaştı:

“Bizi insan yapan değerlerin başında gelir,yetim ve öksüzleri sevindirmek. Çirkin, anlamsız bir savaşın mağdurları oldukları için üç okka koyar insan olana.Sormadan edemezsin,sebep ne,neden diye? Bunu ne çocuklar anlar, ne de biz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir