Yaşam

Ömür Gedik pitbull vahşetine rağmen köpekleri savundu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, başıboş hayvanların onlarca kişiye saldırıp yaralaması üzerine barınaklara toplama ve atık yiyeceklerden mama üretimi konusunda belediyelere talimat verdi. Bu duruma tepki gösteren Ömür Gedik, toplama işlemini ‘suç işlemek’ olarak ifade etti.

Tehlike saçan sokak hayvanlarının başıboş gezmesinin çevreye verdiği zarar üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan harekete geçti. Konuyla ilgili yeni düzenlemeler getirildi. Son olarak Gaziantep’te 4 yaşındaki minik bir kız çocuğunun pitbull cinsi iki köpek tarafından saldırıya uğraması tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Sokak köpeklerinin toplanması yönünde talepler gelmeye başlaması üzerine Başkan Erdoğan talimatlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her gün onlarca kişiye zarar verebilen saldırgan başıboş sokak hayvanları ile ilgili barınaklara toplama ve atık yiyeceklerden mama üretimi konusunda belediyelere talimat verdi.

Bu talimatın ardından Ömür Gedik, hayvanların özgürlük alanının ihlal edildiğine dair düşüncelerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir