Yaşam

Esra Erol’da Ethem Kanbay’ın “çürük ceviz” isyanına Malatya Belediye Başkanı’ndan jet yanıt!

Geçtiğimiz günlerde “Aldığım cevizler çürük çıktığı için karım Hatice beni terk etti.” diyen Ethem Kanbay, Esra Erol’a katılarak yardım istemişti. Ethem Bey’in eşi Hatice Hanım barışmak için şartları olduğunu söylerken canlı yayına bağlanan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, boşanma eşiğine gelen çift için harekete geçti.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Malatya’da yaşayan Ethem Kanbay, yaklaşık 9 tonluk aldığı cevizin çürük çıkmasıyla eşi tarafından terk edilmişti. Kütahya’nın Simav ilçesindeki dolandırıcılara inandığı için yuvasının yıkılmak üzere olduğunu söyleyen Ethem Bey, geçtiğimiz günlerde Esra Erol’a katılarak yardım istedi.

Bozuk cevizlere 110 BİN TL ödeyerek dolandırıldığını ifade eden Ethem Bey, canlı yayında eşine barışma çağrısı yapsa da Hatice Hanım barışmak için şartları olduğunu dile getirdi. Çok çile çektiğini söyleyen Hatice Hanım, “Benim evimin parasını getirsin. Düzgün bir işte çalışsın, ben onu affederim” şeklinde konuştu.

“AİLE BİRLİĞİNİN YIKILMASINI İSTEMEYİZ”

Hem parasından hem de eşinden olan Ethem Bey’in yaşadıklarına kayıtsız kalmayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise canlı yayına telefonla bağlanarak Kanbay çifti için harekete geçti. Gürkan, telefon bağlantısında şu ifadeleri kullandı:

“Hemşerilerimizin durumuna muttaliyim. Sizlere de özel durumu olan insanlara gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı teşekkür ederim. Hemşerilerimizin incinmesini, aile birliğinin yıkılmasını istemeyiz. Ben Ethem Bey’i eşi ile birlikte haftaya Çarşamba günü makamıma bekliyorum. Biz hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın hep yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz.”

NE OLMUŞTU?

Her hafta birbirinden ilginç hikayelerin ve konukların yer aldığı Esra Erol’a geçtiğimiz gün Ethem Kanbay’ın evliliğini bitiren “çürük ceviz” olayı damga vurdu. “Aldığım cevizler çürük çıktığı için karım Hatice beni terk etti” diyen Ethem Kanbay, canlı yayında Esra Erol’dan yardım istedi.

Pazarcılık yapan Ethem Bey, 110 bin TL vererek Kütahya’dan 9 ton ceviz satın aldı. Ancak eve geldiğinde cevizlerin çürük olduğunu gören Ethem Bey hayatının şokunu yaşadı. Yaşadığı olayı Kemal Sunal filmlerine benzeten mağdur adam, bu durumun eşi Hatice ile evliliğini mahvettiğini anlattı.

“ÇOCUKLARIMIN RIZKINI YEDİN”

Kendisine dolandıranlara isyan eden Kanbay, “Aldığım cevizler çürük çıktı diye karım Hatice beni terk etti. Birçok konuda haklı. Ben ticaret yapmak istedim. Aileme daha güzel bir hayat kurmak istedim. Benim paramı çarpan adama da sesleniyorum: Çocuklarımın rıskını yedin. 12 yılda eşim ilk defa evi terk etti” diyerek göz yaşlarına hakim olamadı.

Eşiyle barışmak istediğini söyleyen Ethem Bey canlı yayında baldızıyla konuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan baldız, “Ablamın istediği eşinin düzenli bir işi olmasıydı. Ethem abi iyi niyeti yüzünden kaybetti. Ethem abi ablam sana dönmez” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir