Yaşam

Acıların Kadını Bergen’in hayatını anlatan Bergen filminin ilk fragmanı yayınlandı!

Ünlü şarkıcı Bergen’in hayatını konu alan ve Farah Zeynep Abdullah’ın başrolde yer aldığı “Bergen” filminin merakla beklenen ilk fragmanı yayınlandı.

“Acıların Kadını” olarak bilinen arabesk müziğin değerli isimlerinden Bergen‘in yaşamını konu alan “Bergen” filmi 2022’nin Şubat ayında beyaz perde de izleyicilerle buluşacak. Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu‘nun başrol olarak yer aldığı filmin ilk fragmanı herkesi heyecanlandırdı.

Yönetmenliğini Caner Alper ve Mehmet Binay‘ın yaptığı filmde Bergen’i Farah Zeynep Abdullah oynarken, eski eşini Erdal Beşikçioğlu, annesini Tilbe Saran, en yakın arkadaşı Nadire’yi Nergis Öztürk, abisini Çağdaş Tekin, ablasını Damla Cercisoğlu oynacağı öğrenildi.

BERGEN UNUTULMADI!

Kadına yönelik şiddetle mücadelenin sembol isimlerinden olan Bergen, eşi Halis Serbest tarafından önce kezzapla bir gözü kör edilmiş ardından 1989 yılında cinayete kurban gitmişti. Film ekibi “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” sebebiyle anlamlı bir gösteriye imza attı.

Bergen’in dillere pelesenk olan şarkısı Sen Affetsen Ben Affetmem’in sözlerini pankart yapan film ekibi şarkıyı hep birlikte söyleyerek bu mücadeleye destek oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir