Yaşam

O Ses Almanya’yı kazanan belli oldu! Türk kızı Zeynep Avcı ne yaptı?

Almanya’da yaşayan Türk kızı Zeynep Avcı, performansıyla O Ses Almanya’ya damgasını vurmuştu. 4 jüri üyesini döndürmeyi başaran Avcı, O Ses Almanya çeyrek finalinde elendi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Türk kökenli Zeynep Avcı’nın başarılı performanslarıyla Türkiye’nin de gündemine oturan O Ses Almanya yarışmasının finali yapıldı. Avcı’nın çeyrek finalde veda etmek zorunda kaldığı yarışmayı, 29 yaşındaki Sebastian Krenz kazandı.

Türk kökenli Zeynep Avcı’nın da yarıştığı O Ses Almanya’nın galibi belli oldu. Yarışmayı 29 yaşındaki Sebastian Krenz kazandı.

Avcı, daha önce ‘Kıyamam’ ve ‘Yalan’ performansları ile jüri karşısına çıkmış ve performansı ile izleyicileri büyülemişti. Avcı, başarılı performanslarıyla çeyrek finale yükseldi ancak şampiyon olamadı. Geçtiğimiz günlerde stüdyoya giren Avcı, yakında ilk şarkısını yayınlayacak. Avcı, ayrıca yılbaşı akşamı İstanbul’da bir otelde sahne de alacak.

NE OLMUŞTU?

Almanya’da yayınlanan The Voice of Germany yarışmasına katılan Türk kızı Zeynep Avcı, başarısıyla takdir topladı. Ünlü şarkıcı Tan Taşçı’nın Yalan isimli şarkısını okuyan Avcı, performansıyla tüm jürileri etkilemeyi başardı. 

JÜRİLERDEN TAM NOT ALDI

Güçlü sesiyle yarışmaya damga vuran Zeynep Avcı, bütün jürileri döndürmeyi başararak kendine hayran bıraktı. Avcı’nın performansından çok etkilenen jüri üyeleri, kollarını uzatarak tüylerinin diken diken olduğunu gösterdi.

zeynep avcı o ses türkiye

TAN TAŞÇI’DAN TEBRİK POSTU

Ünlü şarkıcı Tan Taşçı da yarışmada şarkısını okuyan Zeynep Avcı’ya sessiz kalamadı. Instagram hesabından paylaşım yapan Taşçı, “The Voice Germany (O Ses Almanya) da Yalan ile yarışan Zeynep Avcı’yı başarısından ve yorumundan dolayı kutlarım. Çok duygulandım” dedi.

ZEYNEP AVCI KİMDİR? 

Ailesi 1970’li yıllarda Almanya’ya gelen Zeynep Avcı, Berlin’de büyüdü. Birçok etkinlikte ve mekânda konserler verdi. 20 yıldır sahnelerde olan Berlinli Zeynep Avcı, Beatztanbul adlı orkestrasıyla tanınıyor. Hem Almanca hem de Türkçe’ye çok iyi hakim olan Zeynep, ailesinin Türk kültürünü unutmaması sayesinde bunu başardığını dile getiriyor.

zeynep avcı kimdir

İki çocuk annesi Zeynep Avcı, yarışmaya katılmadan önce “Türkiye’de yaşamamamıza rağmen, köklerimize çok bağlıyız. Bu kültürü aile içerisinde de devam ettirmeye çalışıyoruz. İnsanların yabancı dildeki bir şarkıyı, o dili bilmeseler bile hissetmelerinin mümkün olduğunu ispat etmek istiyorum. Ve bunun zamanının geldiğini düşünüyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir