Yaşam

MasterChef Türkiye’ye veda eden isim! 19 Aralık MasterChef kim elendi?

Son dönemin fenomen yarışma programlarından biri olan MasterChef Türkiye’de yarışmacılar yemek yapma konusunda tüm hünerlerini sergilemeye devam ediyor. Son 7 yarışmacıya doğru gidilen yarışmada yine bir eleme yaşandı. Mert, Araz ve Eren arasında potaya giden isim kim oldu? İşte detaylar…

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın jürilik yaptığı MasterChef Türkiye’de dün akşam eleme heyecanı yaşandı. Haftanın eleme adayları Mert, Araz ve Eren yarışmaya devam edebilmek için iki ayrı turda tezgah başına geçti. Şeflerin oylamasında ise en düşük puanı alan yarışmacı MasterChef Türkiye 2021’e veda etti.

MasterChef Türkiye’de bu hafta elemeye kalan Mert, Araz ve Eren eleme gecesinde karşı karşıya geldi. Mert, Araz ve Eren şeflerin verdiği tabakları en iyi şekilde yaparak yarışmada bir hafta daha kalabilmek için kıyasıya mücadele etti. Yarışmanın ilk etabında kakule ana ürün seçildi ve yarışmacılar bu üründen güzel tabaklar çıkarmaya çalıştı. İlk etap sonunda şefler tadım yaptı ve performansa göre yarışmacıları puanladı.

Eleme turunun ikinci etabında ise bu sefer yarışmacılar Danilo Zanna’nı imza yemeği olan tournedos rossini isimli yemeği yapmaya çalıştı. Yemeklerin tamamlanmasının ardından şefler tadım yaparak yarışmacıları puanladı. Buna göre Mert 35 puan, Eren 45 puan, Araz ise 33 puan topladı.

Şefler tarafından en az puanı alarak yarışmaya veda eden isim Araz oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir