Yaşam

Ünlü gömlekçi Mustafa Özen siyasilerin giyim tercihleri hakkında konuştu!

3 kuşaktır siyasi isimlerin gömlek tasarımcılığını yapan Özen ailesinin son üyesi Mustafa Özen, meclisteki siyasetçilerin tercihleri hakkında tüyolar verdi. Özen ailesinin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye kadar birçok lider müşterisi de var.

Hem meclisteki siyasilere hem de ülkemize ziyarete gelen diğer yabancı siyasetçilere de gömlek diken Mustafa Özen’in babası, Turgut Özal’ın gömleklerini dikmiş. Kuşaklar boyunca siyasi isimlerin gömlek tasarımcılığını yaptıklarını ifade eden Mustafa Özen, her partinin en çok tercih ettiği renkleri de açıkladı.

mustafa özen ve devlet bahçeli

 AK Parti’nin rengi beyaz, CHP’nin mavi. Siyah rengi ise MHP tercih ettiğini belirten Özen, gömleklere özel isimlerde nakşediyorlar. Her siyasetçinin isteiğinin farklı olduğunun altını çizen Özen açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlığı döneminde kareli gömlekler tercih ediyordu. Cumhurbaşkanlığı döneminde ise beyaz renk tercih ediyor. Sayın Devlet Bahçeli’nin tercihi de beyazdan yana, parti genel başkanlarının hepsinin genel tercihi beyaz. AK Parti’nin rengi beyaz, yaka olarak orta kravat yaka tercih ediyorlar. CHP’nin rengi mavi, yaka tercihleri ise tam İtalyan geniş yaka. Siyah rengi ise MHP tercih ediyor. Yaka olarak tercihleri sivri yakadan yana.”

recep tayyip erdoğanın gömlek tercihi

Ekibinde 40 kişinin olduğunu ve gece gündüz çalıştıklarını belirten Özen, kumaşlarını Adana’dan iplerini ise Maraş’tan getirdiklerini söyledi. Kadın siyasetçilerin genellikle kareli ve beyaz kumaş istediklerini belirten Özen “Müşterilerimiz arasında AK Parti Milletvekili Öznur Çalık gibi önemli isimler de var” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir