Yaşam

Nicole Kidman Hollywood’a ateş püskürdü! ‘Artık senden geçti dediler’

Yeni filminde komedyen Lucille Ball’ın hayatını oynayacak olan dünyaca ünlü oyuncu Nicole Kidman Hollywood’daki yaş baskısına isyan etti.

Oscar ödüllü oyuncu Nicole Kidman, Hollywood’da kadın oyunculara yapılan “yaş” baskısına isyan etti. Başrollerinde İspanyol aktör Javier Bardem ile yer aldığı yeni biyografi filmi Being the Ricardos‘da Lucille Ball’u oynayan Kidman, Ball’a karşı empati kurabildiğini ifade etti.

“ARTIK SENDEN GEÇTİ BİTTİN DEDİLER”

54 yaşındaki ünlü yıldız, konuyla alakalı şunları söyledi:

“Lucille Ball sektörde eleştirildi, yeterince iyi olmadığı ve çok yaşlı olduğu söylendi. Lucille Ball ile ilişki kurabilirim, çünkü bana da 50’li yaşlara gelince Hollywood’da ‘Artık senden geçti, sen bittin’ denildi. Yıllardır sinema sektörünün içindeyim ve sen bittin diyenler nedeniyle birçok kez sinema kariyerimi noktalamayı düşünsem de bunu yapmayıp yolumda yürümeyi başardım.”

Birkaç hafta önce George Clooney’nin kendisine başroldeki aktörlerin yaşlandıkça kadın yıldızlardan daha kolay çalıştığını söylediğine değinen ünlü oyuncu “Ama ne mutlu ki bu cinsiyetçi tutum artık değişti” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir