Yaşam

Lenfoma kanserine yakalanan Boğaç Aksoy’dan yürek burkan açıklama

Kanal D ekranlarının uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar ile tanınan ünlü oyuncu Boğaç Aksoy bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Aksoy sağlık durumuyla ilgili son açıklaması herkesi duygulandırdı.

Arka Sokaklar dizisiyle büyük bir çıkış yakalayan ve bu proje dışında herhangi bir işte oynamayan oyuncu Boğaç Aksoy, bir süredir Lenfoma kanseri nedeniyle tedavi görüyordu. Sosyal medya hesabından sıklıkla paylaşımda bulunan Aksoy, yeni bir açıklamada bulundu.

8 aylık mücadelesinin ardından kanseri yenen Boğaç Aksoy ile yaşadığı zorlu süreci anlattı. Hastalığın kendisine çok şey öğrettiğini söyleyen ünlü oyuncu, aynı kaderi paylaşanlara da çağrıda bulundu:

“Ölüm her insan için kaçınılmaz son… Burası tamam. Ancak, ölüm tehlikesi olan bu hastalığa yakalanan bir insan her zaman mutlaka yaşamı düşünmeli. Nefes alıp verdiğimiz sürece mutlaka yaşama sıkı sıkıya sarılmalıyız. Hastalığı zihninden silip atan, bedeninden de silip atar. Bu hastalığı önce ruhen, ardından bedenen yeniyorsun. Sabırla, inatla ve dirayetle direnin…  Ölümü değil, hayatı düşünün…”

boğaç aksoy son hali

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir