Yaşam

Banyo dekorasyonunda hangi bitkiler kullanılabilir? Banyo bitkileri nelerdir?

Ev dekorasyonunda son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan bitki kullanımı, banyolarda da kendine yer edinmeye başladı. Peki, banyo dekorasyonunda hangi bitkiler kullanılabilir? Banyo dekorasyonunda bitki kullanımı nasıl olmalıdır? Banyolarda çiçek kullanılır mı? Banyolarda hangi bitkiler kullanılabilir? Ev dekorasyonunda bitki kullanımı nasıl olmalı? İşte merak ettiğiniz tüm soruları sizler için yanıtladık…

Banyolar, evin en işlevsel ve en sık kullanılan alanlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sabahları güne başlarken hazırlık sürecimize eşlik eden banyoların düzenli olması oldukça önemlidir. Banyolarda konforlu bir alan şekillendirmek kadar şık bir görünüme kucak açmak da oldukça önemlidir. Ferah ve sıradanlıktan uzak bir banyo dekorasyonu için bitki kullanımına yer verebilirsiniz. Doğanın bir parçasını evinize davet ederek hem sadelikten kaçınabilir hem de zarif bir banyo dekorasyonu oluşturulabilirsiniz. Gelin, banyolara canlılık katacak bitkilerin neler olduğunu birlikte öğrenelim.

ALOE VERA

Yanıklar ve kesikler gibi birçok cilt probleminde kullanılan Aloe Vera bitkisi, bakımı oldukça kolay bir bitkidir. Eğer banyo dekorasyonunda Aloe Vera bitkisine yer vermeyi düşünürseniz; toprağın nemli olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Saksının her noktasına eşit miktarda sulama yaparak rahatlıkla bitkinizi büyütebilirsiniz. 

BAMBU

Bambu, bakımı en kolay bitkilerden biri olarak bilinmektedir. Banyo dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen bambular şık bir vazoyla harika bir görünümün kapılarını aralayabilir. Az miktarda su içerisine yerleştireceğiniz bambular, evinizde doğayla iç içe olma imkanı tanımaktadır.

DEVETABANI

Yapraklarının ilgi çekici görüntüsüyle banyo dekorasyonunda ayrı bir stil şekillendirmenize yardımcı olan Devetabanı, düşük veya parlak ışıkta yetişebildiğinden dolayı bakımı oldukça kolaydır. Nemli ortamlarda büyüme potansiyeli daha yüksek olan bu eşsiz bitkinin banyolarda yetişmesi için elverişli bir ortam oluşturulabilir.

AŞK MERDİVENİ

Nemli ortamlardan hoşlanan Aşk Merdiveni, yarı aydınlık ortamlarda rahatlıkla büyüyebilir. Banyo dekorasyonunda harika bir seçenek olan Aşk Merdiveni hem görsel açıdan zarif bir görünüm oluşturmaktadır hem de banyolar bu bitkinin büyümesi için elverişli bir ortam sağlamaktadır. Aşk Merdivenini dilerseniz yerde kullanabilir ya da tavandan sarkıtabilirsiniz.

SARMAŞIK

Banyo dekorasyonunda özgün dokunuşlar yapmak istiyorsanız; seçeceğiniz parçaların sıradanlıktan uzak bir görünümde olmasına özen göstermelisiniz. Küvetin etrafında estetik bir bakış açısı sağlayan sarmaşıklar, doğallığın bir sembolü olarak banyolarınızda yer edinebilir. Bakımı oldukça kolay olan sarmaşıklar uzun uğraşlar gerektirmez.

PAŞA KILICI

Büyüme koşullarında ılık bir ortama ihtiyaç duyan Paşa Kılıcı, banyo dekorasyonunda en çok tercih edilen yeşil yapraklı bitkilerden biridir. Saksılarda yetiştirmeye uygun olan bu bitki hem estetik görünümü hem de kolay bakımıyla banyo dekorasyonunda doğallıktan yana olanların tercihi olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir