Yaşam

Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Justin Bieber’a seslendi: Katiller için şarkı söyleme

İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda 2018’de öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz, dünyaca ünlü pop yıldızı Justin Bieber’a seslendi. Cengiz, Bieber’dan gelecek ay Suudi Arabistan’da vereceği konseri iptal etmesini istedi.

Kanadalı pop yıldızı Justin Bieber, 5 Aralık’ta Suudi Arabistan’da sahne almaya hazırlanıyor. Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı‘nın nişanlısı Hatice Cengiz, ünlü yıldıza konseri iptal etme çağrısında bulundu.

Herkesin heyecanla beklediği konserin olmaması gerektiğini belirten Cengiz, Washington Post gazetesinde yazdığı açık mektupta şu ifadeleri kullandı:

“Belki duymuşsunuzdur. Acımasız cinayet tüm dünyada manşetlere taşındı ve o günden beri ben dahil birçok insan hakları örgütü ve savunucusu adalet ve hesap sorulmasını istiyor.”

“HAYRANLARINIZ İÇİN GİDECEĞİNİZİN FARKINDAYIM…”

Konserin iptal edilmesinin muhalif sesleri öldüren bir rejme karşı etkili bir mesaj olacağını savunan Cengiz,“Suudi Arabistan’a hayranlarınız için gideceğinizin farkındayım ama her yaştan, kökenden ve dini inançtan yüzlerce Suudi MBS’nin (Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman) diktatörlüğüne karşı çıktığı için cezalandırılıyor ve hapishanede çürüyor.” şeklinde konuştu.

27 yaşındaki dünyaca ünlü şarkıcıya “Adalet” ve “Özgürlük” adını verdiği iki albümünü hatırlatan Cengiz, Suudi Arabistan’ın iki kavrama da ihtiyacı olduğunu ve Bieber’dan Kaşıkçı’nın katilleri için konser vermemesini talep etti.

“KATİLLER İÇİN ŞARKI SÖYLEME!”

Cengiz açık mektubunda, “Sevgili Cemal’in katilleri için şarkı söyleme” ifadelerini kullanarak pop yıldızının “Kendisini eleştirenleri katleden bir rejimin imajını düzeltmek için isminin ve yeteneğinin kullanılamayacağını” ifade etme şansına sahip olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir